SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FLAŞ! Aysal’dan Terim açıklaması

G.Saray Başkanı Ünal Aysal, İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen 'Futboldaki Liderler Konferansı'nda Fatih Terim ve transferin gözdesi Burak Yılmaz hakkında konuştu.

Güncellenme: 18:27, 10/10/2013
FLAŞ! Aysal’dan Terim açıklaması

G.Saray Başkanı Ünal Aysal, ‘Futboldaki Liderler Konferansı’nda konuştu. Aysal, moderatörün “İki tane şampiyonluktan sonra Fatih Terim’in gönderilmesi alışılmışın dışında bir durum” sözlerine, “Türkiye’de böyle şeyler oluyor. Böyle değişiklikler G.Saray tarihinde de olmuştur. Ama Fatih Terim çok başarılı bir hoca ki Milli Takım’a gitti” ifadelerini kullandı.

Mancini hakkında da konuşan Aysal, Türkiye’de çok önemli teknik adamların olduğunu belirterek, “Mancini de bunlardan bir tanesi… G.Saray tarihi boyunca hep kaliteli teknik adamlarla çalışmıştır. O şampiyonluklar yaşamış önemli bir isim” ifadelerini kullandı.

“Her şeyin arkasında, mutfaktayız. Ama 3 kötü maçta eleştirilmeye başlıyoruz” diye konuşan Aysal, sarı-kırmızılı ekibin sezona iyi başlayamadığını da söyledi. Aysal ayrıca, Devler Ligi’nde oldukça zorlu bir grupta olduklarını dile getirdi.

BURAK’A CHELSEA İZNİ

Yaz transfer döneminin en popüler isimlerinden biri olan Burak Yılmaz’ın transferi konusunda da birçok soru olan Aysal, bir gazetecinin ‘Burak Yılmaz’ın Chelsea’ye gideceği konuşuluyor. Bununla ilgili ne söylemek istersiniz” sorusuna Aysal, ”Eğer Burak gitmek ister, Chelsea de ilgilenirse neden olmasın? Benim tercihim Türk futbolcuların Avrupa liglerinde oynamalarından yana’ diye konuştu. Başkan Aysal öte yandan Chelsea’den bugüne kadar Burak Yılmaz için herhangi bir teklif almadıklarını ve sadece geçtiğimiz aylarda golcü futbolcunun transferi için Lazio kulübü ile görüşme gerçekleştirdiklerini söyledi.

UEFA’YA ELEŞTİRİ

Aysal buradaki konuşmasında UEFA’yı da eleştirdi. UEFA’nın Şampiyonlar Ligi’ndeki gelir dağıtımından rahatsız olduklarını dile getiren Aysal, “Juventus, çeyrek finalde elendi ama marketing havuzundan 44 milyon euro aldı. Biz de çeyrek finalde elendik ancak 5,2 milyon euro aldık. Arada bu kadar büyük bir farkın olmaması gerekiyor” diye konuştu.

YILDIZLARI GETİRMELİSİNİZ Kİ…

Aysal, futbolda stat ve tesislerin yeterli olmadığını seyirciyi oraya getirecek dünya yıldızlarının takımda olması gerektiğini belirterek, “Sadece tesis yetmiyor. Ekstra harcama yapmanız gerekiyor” diye konuştu.

FUTBOL SADECE BİR BRANŞ…

Futbolun G.Saray içinde bir branş olduğunu söyleyen Aysal, sarı-kırmızılı ekibin bir spor kulübü olduğunu söyledi. Aysal, 2020 Olimpiyatları’nın İstanbul’a gelmemesinin G.Saray için de şanssızlık olduğunu belirtti.

KONTROLÜ TFF’DEN ALMALIYIZ

Türkiye’de kulüplerin Süper Lig kontrolünü Türkiye Futbol Federasyonu’ndan alması gerektiğini söyleyen Aysal, “Türkiye’de futbol anlamında kendi geleceğimiz inşaa etmek istiyoruz” dedi. Aysal, Türkiye’de anlayışın farklı olduğunu bu yüzden de kulüplerin bağımsız olmadığını dile getirdi.

Yayınlanma Tarihi:13:26,