SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, yönetim kurulu üyeleri Mithat Yenigün, Nihat Özbağı ve Turhan Şahin ile Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu’dan oluşan heyetin, kurulma çalışmaları süren Fenerbahçe Üniversitesi için YÖK’e gereken başvuruyu resmen yaptığı, YÖK’ün de başvuruyu işleme almayı kabul ettiği belirtildi.

Temel ihtisas ve uzmanlık alanının “spor bilimleri ve teknolojileri” olması planlanan Fenerbahçe Üniversitesi’nin, ayrıca mimarlık ve mühendislik fakültesi, iktisadi ve idari bilimler fakültesi, iletişim fakültesi, fen-edebiyat fakültesi ve sağlık bilimleri yüksekokulu eğitim birimlerine sahip olmasının planlandığı aktarıldı.

Açıklamada, Fenerbahçe Kulübü’nün, toplumsal anlamda üstlendiği misyonun bir parçası olarak gördüğü Fenerbahçe Üniversitesi projesine bir adım daha yaklaştığı dile getirilerek, şu ifadelere yer veridi:

“Bulunduğu topluma katkı sağlama alışkanlığını yıllardır sürdüren kulübümüz, adım attığı her alanda olduğu gibi eğitim alanında da Fenerbahçe’nin taşıdığı tüm değerleri ülkemiz hizmetine sunuyor olacak. Fenerbahçe Üniversitesi, başta başkanımız Sayın Aziz Yıldırım, yönetim kurulu üyelerimizin girişimleri ve konuyla ilgili profesyonellerin uzun süredir üzerinde çalıştığı çağdaş eğitim sistemi ve yenilikçi yapı ile toplumsal gelişime katkı sağlamayı hedefliyor.”