SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli araya girilmesiyle birlikte Bursaspor'da sıcak saatler başlamış, yönetimin harekete geçmişti. Erkan Körüstan başkanlığındaki yeşil-beyazlı kulüp, kaptan Pablo Martin Batalla'nın sözleşmesini uzattı. Bununla kalmadı bomba bir de teklif yapıldı. Yönetim, Ağustos ayında 5. yılını dolduracak olan Arjantinli yıldıza ‘Türk ol' önerisinde bulundu. Bu gelişme Bursaspor camiasını ciddi şekilde heyecanlandırırken, ‘Süper Bücür' de duyduğu memnuniyeti iletti, düşünmek için zaman istedi.

Batalla, ailesiyle görüştükten sonra kararını yönetime açıklayacak. Fakat taraftarları şimdiden heyecan bastı. Takımı şampiyonluğa ulaştıran merhum başkan İbrahim Yazıcı, vefat etmeden önce son icraatı olarak Batalla'nın sözleşmesini 2016'ya kadar uzatmıştı.

YAZICI TAKIMDA TUTMUŞTU…

Büyük bir özveri gösterip, o dönem ciddi teklifler alan Batalla'yı takımda tutan Yazıcı'yı tabii ki Bursasporlular da unutmadı. Taraftarlar, Batalla'nın Türk statüsüne geçmesi halinde isminin ‘İbrahim' olmasını istiyor. Eğer Tangocu Türk olmayı kabul eder ve İbrahim adını da alırsa, zaten kendisine hayran olan Bursa tribünlerinin gönlünde birkez daha taht kuracak ve tam anlamıyla efsane olacak.

Yayınlanma Tarihi:08:39,