SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın istediği tempolu ve hücum bölgesinde etkili F.Bahçe isteği her geçen maç kendini gösteriyor. Defans açıklarını da en aza indirgemeye başlayan F.Bahçe, son 3 maçta kalesini rakip forvetlere kapadı. Daha fazla çalışanın forma giydiği, mücadeleci bir takım oluşturmak isteyen Yanal'ın oyun felsefesi doğrultusunda daha fazla koşu istatistiklerine ulaşan futbolcular, sahanın her yerinde rakibe basarak rakiplerine üstünlüklerini hissettiriyor.

Örneğin Yanal, Aykut Kocaman'dan takımı devraldığında ortalama koşu mesafesi maç başına 110 kilometreydi. Bu rakam Trabzonspor maçında 115.8'i gördü ve bu, Ersun Hoca'nın rekoruydu. Oyundan erken alınan Kuyt ve Holmen yine 10 kilometrenin üzerine çıktılar, onlar zaten hep koşuyorlardı ama en çok koşanların başında Gökhan Gönül, Caner Erkin ve Mehmet Topal'ın gelmesi, takımdaki gelişimi de açıklıyor.

RAKAMLARDA DA LİDER

Ayrıca ligin 7. haftasının ardından F.Bahçe sadece puan sıralamasında değil, istatistiklerde de ilk sırada yer alıyor. Kanarya, 7. hafta itibariyle en çok ve isabetli şut atan, en isabetli pas ve orta yapan takım durumunda bulunuyor. F.Bahçe 119 şut, 52 isabetli şut, 2515 isabetli pas, 42 isabetli ortayla ligin zirvesinde.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK