SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal’in orta saha oyuncusu Jack Wilshere, Adnan Januzaj’ın İngiltere Milli Takımı’nı seçme olasılığına ilişkin, “Sadece İngilizler, milli takımda oynamalı” dedi.

İngiltere’nin Karadağ ile yapacağı 2014 Dünya Kupası eleme maçı öncesinde düzenlenen antrenmanın ardından konuşan Wilshere, aile kökleri nedeniyle Türkiye, İngiltere, Kosova, Belçika, Arnavutluk, Sırbistan ve Hırvatistan milli takımlarında oynama şansına sahip olan Manchester United’ın genç yıldızı Adnan Januzaj’a ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Sadece İngilizler milli takımda oynamalı” diyen genç futbolcu, Januzaj’ın İngiltere’de oynamasına karşı çıkarak, “İngiltere’de 5 yıl yaşamanız sizi İngiliz yapmaz. Oynamamalı. Ben İspanya’ya gidip 5 yıl yaşasam, İspanya için oynamazdım” şeklinde konuştu.

İngiltere Futbol Federasyonunun Januzaj için girişimde bulunmasını da eleştiren Wilshere, İngiltere teknik direktörünün de her zaman İngiliz olması gerektiğini savundu.

“Bence takımın başında bir İngiliz olsa daha iyi olur” şeklinde konuşan Wilshere, İngiltere’nin eski teknik direktörü İtalyan Fabio Capello’nun durumunun ise istisna tutulması gerektiğini öne sürdü. İtalyan teknik adamın kendisini genç yaşta milli takıma kazandırdığını ve ondan ondan çok şey öğrendiğini söyleyen Wilshere, onun da iyi bir teknik adam olduğunu bellirtti.

Wilshere’in sigara içerken çekilen fotoğrafı kısa bir süre önce ada basınına düşmüş, bu durum teknik direktör Arsene Wenger’in de tepkisini çekmişti.