SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ronaldinho müjdesi!

R10’un menajerliğini yapan ağabeyi Roberto Assis, önümüzdeki günlerde ikinci başkan Ahmet Nur Çebi ile masaya oturacak. Çebi’nin niyeti Assis’i ikna ederek ocak ayından önce ön protokol yapmak.

Güncellenme: 08:08, 09/10/2013
Ronaldinho müjdesi!

Siyah-beyazlı yönetimin Ronaldinho için harcadığı büyük çaba sonuç vermek üzere. Yaz döneminde kulübü Atletico Mineiro'nun inadını kıramayan Beşiktaş, sambacının kontratının biteceği ocak ayına gözünü dikti. Birçok takımın hayalini kurduğu süper yıldız ile bir an önce anlaşmak isteyen Kara Kartal, ilk hamleyi yaptı. Ronaldinho'nun menajerliğini de yapan ağabeyi Roberto Assis ile bu ayın sonunda İstanbul'da görüşülmek üzere sözleşildi.

TEMİNAT VERİLECEK

Ronaldinho görüşmelerini ilk günden beri yöneten ikinci başkan Ahmet Nur Çebi 2. etap buluşmayı da yürütecek isim. Assis ile temas geçen ve İstanbul'da görüşmek üzere randevulaşan Çebi, önce ağabeyi ikna edecek. Çebi, tekliflerini aktaracak; Roberto Assis'ten de isteklerini dinleyecek. Assis'ten ‘evet' cevabı almak için bastıracak Çebi ödemelerin aksamayacağını kanıtlamak için banka teminatı da gösterecek.

İMZANIN TAM ZAMANI

Beşiktaş’ın öncelikli hedefi, Assis ile ön protokol yapmak. Sakatlığı devam eden yıldız futbolcu Avrupa transfer piyasasının manşetlerinden düşmüş durumda. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen siyah-beyazlı kulüp ön anlaşmayı ekim ayının sonundaki görüşme sonrasında imzalatmak niyetinde.

Ersoy ÖZDEM / AMK