SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, her maça final havasında çıktıkları yolda, Avrupa kupalarına giden ve lig şampiyonluğunu kovalayan Eskişehirspor inşa etmek istediklerini söyledi.

Hoşcan, Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor gibi büyük bir camiayı yönetmeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Takımın kadrosunda gençleştirme politikasına yöneldiklerini ifade eden Hoşcan, şöyle konuştu:

“Gençleştirmeyle önümüzdeki 4-5 yıllık A takımının iskeletini kurmayı planlıyoruz. Her maça final havasında çıktığımız yolda, Avrupa kupalarına giden ve lig şampiyonluğunu kovalayan Eskişehirspor inşa etmek istiyoruz. Rezerv takım olarak gördüğümüz Bozüyükspor’u PTT 1. Lig’e taşımak istiyoruz. Amatör spor takımlarıyla da güzel çalışmalara imza atıyoruz. Eskişehir’de futbolda tesis sorunları var. Ancak İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Tepebaşı Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi, Eskişehir Şeker Fabrikası yönetimi bütün tesisleri bize açtı. Denetim şirketi çalışmaları yapıyor. Bu çalışmaların uzamasının nedeni Eskişehirspor’da kurumsal hafızanın olmamasıdır. Yönetime geldiğimiz 24 Haziran’dan itibaren Eskişehirspor’un kurumsal hafızasını oluşturmaya başladık. Günlük sorunları çözerken, uzun vadeli planlar da yapıyoruz.”

Toplantıda, katılanlara “kamuoyu oyu bilgilendirme raporu” sunuldu.