SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe ile G.Saray ismi nerede yan yana gelse, her zaman bir gerilim söz konusu olmuştur. Özellikle son yıllarda bu gerilim, şiddete de dönüştü ve kötüye doğru yol alıyor. Bugün Samsun'da Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda karşı karşıya gelecek olan erkek basketbol takımları F.Bahçe Ülker ve Galatasaray Liv Hospital, dostluk mesajlarıyla bu kötü mazinin tekrarlanmaması için adımlar attılar.

29. Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası'nın basın toplantısı, Atatürk'ün Samsun'a çıktığı Bandırma Vapuru'nda gerçekleştirildi. Toplantıya Samsun Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Güven Özyurt, TBF Erkek Ligleri Koordinatörü Ayhan Özgümüş, TBF Kadın ligleri Koordinatörü Murat Tümer, G.Saray Liv Hospital Antrenörü Ergin Ataman ve oyuncusu Cenk Akyol, F.Bahçe Ülker Antrenörü Zeljko Obradovic ve oyuncusu Kenan Sipahi katıldı.

GÖZLER YENİ TRANSFERLERDE

Hem iki ünlü koç hem de basketbolcular, Atatürk'ün gemisi Bandırma'da böyle bir basın toplantısına katıldıkları için oldukça mutlu olduklarını söylerken, taraftarlara centilmenlik mesajları sunarak alkış aldılar.

F.Bahçe Ülker'de yeni transferler Luka Zoric, Nemanja Bjelica ve Linas Kleiza gibi starların yanında Kenan Sipahi, İzzet Türkyılmaz ve Melih Mahmutoğlu gibi genç isimler de bu maçta kullanılacak.

G.Saray Liv Hospital'da da yeni tranfserler Zoran Erceg, Nathan Jawai ve Sinan Güler de yer alacak.

Ayrıca uzun süren sakatlıklarını atlatan Göksenin Köksal ve Henry Domercant de forma giyecek.

ERGİN ATAMAN: TÜM KUPALARA TALİBİZ

G.Saray Liv Hospital Antrenörü Ergin Ataman, maç için şunları söyledi: “Öncelikle çok anlamlı bir ortamda basın toplantısı gerçekleştirdiğimizi ve bunun çok heyecan verici olduğunu söylemek istiyorum. Biz, geçen yılın şampiyonu olarak bu sezon da tüm kupalara talibiz. Tabii ki Cumhurbaşkanlığı Kupası sezon başında oynanan bir kupa ve iki takımın da hala eksikleri var. Ama oyuncular son derece centilmence ve çok üst seviyede bir rekabet içinde iyi basketbolu sahaya yansıtacaklardır.

Lisansı yetişmeyen Milan Macvan dışındaki tüm oyuncular bu akşamki antrenmana katılacaklar ancak maç kadrosunda kimler olacağına karar vermedim.”

OBRADOVIC: EKSİKLERİM VAR DİYE AĞLAMAM

F.Bahçe Ülker Koçu Zeljko Obradovic'in düşünceleri şöyle: “Ben de böyle tarihi bir gemide bulunmaktan dolayı diğer konuşmacılar gibi büyük bir onur duyuyorum. Ayrıca bu gemiye ait hikayenin tamamını da öğrenmeliyim. İki kulüp arasındaki rekabetin ne kadar büyük olduğunu biliyorum. Kariyerim boyunca farklı ülkelerde ben de bu tip benzer rekabetlerin içinde bulundum.

Birçok oyuncumuzun sakatlığı var ama bu yüzden ağlayıp, sızlanacak değiliz. Genç oyuncularımızla çok verimli çalışmalar yaptık. Onlardan da maksimum ölçüde faydalanacağız.”