SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray'ın kadrosu yabancı yıldızların üzerine kurulu olduğu için ligde ciddi sıkıntı yaşanıyor. Cimbom yerli yelpazesini genişletmek için Hakan Çalhanoğlu'yu kapacak.

Sarı-Kırmızılılar yeni hocaları Roberto Mancini idaresinde büyük bir değişime gidecek. İmzayı attığı andan itibaren takımın röntgenini çeken İtalyan teknik adam görev bölümünü yaptı. Buna göre Mancini, yurt dışındaki gücünü ve tanınır yüzünü kullanıp yabancı yıldızların gelmesi için uğraşacak. Yerli oyuncuların Florya'dan giriş yapma işine ise yardımcısı Tugay Kerimoğlu bakacak. 6+0+4 kuralıyla birlikte ‘pırlanta' muamelesi gören yerli kadrosu dar olan Cimbom devre arasında öncelikle bu eksiği toparlamak için transfer atağına kalkacak. Mancini'nin görevlendirdiği Tugay Kerimoğlu ilk iş olarak Hakan Çalhanoğlu'nun transferiyle ilgilenecek. Hamburg'da forma giyen gurbetçi futbolcu eski teknik direktör Fatih Terim'in de gözdesiydi.

SEZON BAŞI OLMAMIŞTI

Galatasaray, 19 yaşındaki futbolcuyla sezon başında da ilgilenmesine rağmen kadrosuna katamamıştı. Ancak Mancini'ye hem devre arası hem de gelecek sezonun başı için ciddi bir bütçe ayıran sarı-kırmızılı yönetim Hamburg ile bu kez pazarlıklarda hızlı ilerleyecek ve Hakan'a ‘parçalı' formayı giydirecek. Galatasaraylı olduğunu her fırsatta dile getiren genç yıldız da sıcak bakıyor.

Egehan ŞENGÜL/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:03,