SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arda’nın tek hayali…

Türkiye’nin, Brezilya’da düzenlenecek olan 2014 Dünya Kupası’ndaki en önemli kozu olan Arda Turan, Estonya’daki maç öncesinde önemli açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 23:12, 09/10/2013
Arda’nın tek hayali…

Her gece Dünya Kupası'na katılmayı hayal ettiğini ifade eden Arda, NTV Spor'da yayınlanan Çerçeve programında şu ifadeleri kullandı: “Her gece yatağa yattığımda Brezilya'yı hayal ediyorum. Play-off'a kalacağımızdan umutluyum. Macaristan'ın Hollanda'dan puan alacağını sanmıyorum. Estonya'yı yenersek öne geçeceğiz. Avcı'ya haksızlık etmeyelim, tamamen yeni bir takım oluşturdu. Fatih Hoca da geldiğinde o takımla devam etti. Hocamız önderliğinde Brezilya'ya gitmeyi başarırız.

HER ŞEY PARA DEĞİL…

Ben G.Saray'ı satıp gitmiş olsam, beni bir daha geri isterler mi? Fatih Terim benim suratıma bakar mı? G.Saray taraftarının hepsi beni sevsin diye uğraştım ama öyle bir şey yokmuş. Fatih Terim'i bile sevmeyen insanlar var. Hayattaki en büyük hayallerimden biri Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu. Yabancı sayısı serbest bırakılsa da yetenekli Türk futbolcusu oynar. Madrid'de yaşamak çok güzel.

Yeteneklerime her zaman güvendim. Burada sadece işime odaklanma fırsatım oldu, böyle olunca da başarı geldi. Buradayken ailem çok huzurlu. Hayatta paradan daha önemli şeyler var. Serbest kalma maddemin 41 milyon Euro olmasını, futboluma verilen değer olarak değerlendiriyorum. Nasıl bir futbolcu olduğumu biliyorum. Kolay kolay birinin sağından atıp solundan geçmem ya da 40 metreden şut atmam.