SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray maçında attığı 2 golle tüm dikkatleri üzerine çeken Akhisar Belediyespor'un forveti Oumar Niasse'nin transfer hikayesi bir o kadar ilginç… Öyle ki Ege ekibinin stoperi Sonko, Niasse'yi teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'na önerir. Oyuncu denenmeye gelir ve kısa sürede beğenilir. Sözleşme imzalama aşamasında ise Niasse'nin ne kadar iyi bir insan olduğu ortaya çıkar.

Niasse aslında 20 Ağustos'ta boşa çıkacaktır, fakat 23 yaşındaki Senegalli sözleşmeyi hemen imzalamak ister. Nedeni ise eski kulübü US Ouakam'ın maddi sıkıntı yaşamasıdır. Niasse, Akhisar Başkanı Hüseyin Eryüksel'den rica eder ve bonservis bedeli olan 80 bin euronun ödenmesini ister.

İDOLÜ DROGBA ONU KUTLADI

Genç oyuncu, “Lütfen bu parayı ödeyin, takım arkadaşlarımın buna çok ihtiyacı var” der. Başkan Hüseyin Eryüksel de örnek bir davranış gösterir ve oyuncusunu kırmaz. 23 yaşındaki Niasse'nin bu davranışı Akhisar Belediyespor'da büyük takdir kazanırken, yıldız futbolcu Ege'de yıllık 250 bin euro gibi mütevazı bir ücrete oynuyor. 7 maçta 5 gol atıp, 3 asist yapan Niasse'nin idolü ise geçen hafta karşılaştığı Didier Drogba. Nitekim Galatasaray'ın süperstarı da karşılaşma sonrasında Niasse'nin yanına gidip, genç oyuncuyu attığı 2 golden dolayı tebrik etmişti.