SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Futbol Takımı’nın golcü futbolcusu Cenk Tosun, tekrar milli takıma çağrıldığı için mutlu olduğunu ifade ederken, takım olarak çok kenetlendiklerini ve Dünya Kupası’na gitmeyi çok istediklerini söyledi.

Kasımpaşa’nın Kemerburgaz Tesisleri’nde A Milli Takım’ın gerçekleştirdiği antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Tosun, yeniden milli takıma çağrılmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “İlk başta Gaziantepspor’a geldiğimi zamanlar büyük bir çıkış yakalamıştım. O zamanlar hoca Hiddink’ti. Beni çağırmıştı, 5-6 kez kadroya girmiştim ama oynama şansı bulamadım. Ondan sonra hafif bir düşüş yaşadım. Milli Takım’a da haklı olarak çağrılmadım. Çalışmamı devam ettirdim ve bu sezon özellikle son iki maçta çok iyi performans gösterdim. Fatih Hoca’nın da takdiriyle yine Milli Takım’a çağrıldım. Çok mutluyum. Benim için çok özel bir şey. Böyle büyük futbolcularla bir arada olmanın bana çok şey katacağını düşünüyorum. Bu maçları inşallah güzel atlatırız. Takım olarak çok kenetlendik ve Dünya Kupası’na gitmeyi çok istiyoruz” dedi. Cenk Tosun, Estonya maçı öncesi milli takımın şansını ise şöyle değerlendirdi: “Takımdaki hava muhteşem. Ben bu kadar yardımsever, destek çıkan ağabeyleri çok takımda görmedim. İdmanlardan sonra bile hep birlikte oturur, sohbet ederiz. Takımdaki arkadaşlık çok güzel. Estonya maçındaki şansımızı yüksek görüyorum. Çünkü son iki maçta büyük bir şans yakaladık. Çok iyi kenetlendik. Bu karşılaşmayı kazanmamızla birlikte bizi Hollanda karşısında bir final maçının beklediğinin farkındayız. Ölüm kalım maçı olacağı için bu maçta her şeyimizi vermeye kararlıyız.”

A Milli Takım’ın Hollanda ile yapacağı karşılaşmanın İstanbul’da oynanacak olmasının avantaj olduğunu da vurgulayan milli futbolcu, şunları söyledi:

“Kafamızda önce bir Estonya maçı var. Önce o maçı kazanmalıyız. Hollanda maçının İstanbul’da olması bizim için çok büyük bir avantaj. Çünkü Şükrü Saracoğlu’nda çok büyük bir baskı olacağını düşünüyorum. Son maça kalmasıyla taraftarımız bize çok büyük destek vereceği için işimiz kolaylaşacaktır. Hollanda ne kadar as oyuncularını çağırmasa da Hollanda her zaman Hollanda’dır. Her zaman çok yetenekli, çok kaliteli oyuncuları olduğunu biliyoruz. Onun için kolay olmayacak. Estonya maçını geçtikten sonra inşallah Hollanda maçında gerisini getireceğiz.”