SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın en büyük karın ağrısı stat konusunda yine sıkıntı var. Siyah-beyazlılar zor alıştığı ancak kısa sürede önemli gişe hasılatı yaşadığı Atatürk Olimpiyat Stadı'nda son maçını Çaykur Rizespor'a karşı oynayacak. Milli maç arasından sonra kadın ve çocuk taraftarların önünde oynanacak mücadele sonrası siyah-beyazlı kulüp Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nı kullanacak. Bunun nedeni ise Olimpiyat Stadı'na yapılacak revizyon.

 ÜSTÜ DE KAPATILACAK

Bu yenileme çalışmalarının çıkış nedenlerinden biri, belki de başlıcası Beşiktaş-Galatasaray derbisinde taraftarların sahaya girmesi. Gençlik ve Spor Bakanlığı, GSGM, İstanbul Valiliği arasındaki görüşmeler sonucu stat içi ve dışına 60 milyon dolarlık yenileme çalışmaları yapılmasına karar verildi. Bu revizyonun içinde stadın üstünün de kapatılarak Olimpiyat'ın Euro 2020 finaline hazır hale getirilmesi de var.

Beşiktaş için sıkıntı tam da burada başlıyor. Dün yapılan toplantıda Beşiktaş'ın çalışmalar sırasında stadı kullanmak için istediği izin görüşüldü. Bakanlık ve yerel yöneticiler buna güvenlik gerekçesiyle karşı çıktı. Sonuç olarak siyah-beyazlı takım için Olimpiyat defteri Çaykur Rize maçı ile kapanacak. Bu karşılaşma sonrası statta çalışmalar başlayacak, Kara Kartal ise sezon başında kombine sattığı gibi Kasımpaşa Stadı'nın yolunu tutacak. Yönetim, Olimpiyat için 40 bin lira öderken, RTES'ye 225 bin lira kira ödenecek.

Ersoy ÖZDEM/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:45,