SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray'ın sportif koordinatörü, Adnan Menderes Havalimanı'nda hayal ettiği takım otobüsüne oturdu, İmparator hayranları öfke kustu!

Akhisar deplasmanıyla birlikte Galatasaray'da yeni bir kaos daha yaşandı. 2.5 yıl boyunca Fatih Terim ile araları açık olan ve Florya'ya adım atamayan Bülent Tulun'un deplasman otobüsünde en ön sıraya oturması, taraftarları çıldırttı. Tepkinin ilki o fotoğrafın sosyal medyaya düşmesiyle başladı.

Galatasaray taraftarları Bülent Tulun'un takım otobüsünde oturduğu fotoğrafı paylaşarak, “Bülent Tulun'un otobüs koltuğuna oturmasıyla mı kurumsal takım olunuyor?”, “Bu fotoğrafla birlikte Tulun'un Terim otoritesi altında ezildiğini bir kez daha anlamış olduk”, “Terim kazansa da kaybetse de otobüste oturuyordu, Tulun yenilince nerede?” mesajları birbirini takip etti.

SEYRANTEPE’DEN FLORYA’YA

İmparator’un 2011 Mayıs ayında Galatasaray'a imza atmasıyla birlikte o dönem “Başkanın danışmanı” olarak dillendirilen Bülent Tulun'un Florya'ya geldiği pek görülmüyordu. Hem Ali Dürüst hem de İmparator ile problem yaşayan Tulun, diğer idari kadro gibi TT Arena'daki ofisine taşınmış, burada görev yapmasına karar verilmişti. Tulun, Terim'in ayrılışıyla Florya'da daha sık görünmeye başladı, son olarak da takım otobüsünde ortaya çıktı.

MANİSA’DA İSTİFA SESLERİ

Akhisar deplasmanında oynanan maçta Galatasaray taraftarları ilk kez Terim'siz bir lig maçı izleyecekti. Hocayı unutmayan Galatasaraylılar, “İmparator Fatih Terim” tezahüratları arasına, tecrübeli teknik adam ile arası açık olan ismi de ekleyerek “Bülent Tulun istifa” diye bağırdılar. Tulun ise bu tezahüratlar karşısında VIP tribününde sessiz kaldı. 90 dakika sonunda da özel aracıyla stattan ayrıldı.

BÜLENT TULUN OTOBÜSE NEDEN BİNDİ?

Galatasaray’da Fatih Terim’in görevine son verilmesinin ardından gelen tartışmalar dinmek bilmiyor.

Özellikle Akhisar deplasmanı için İzmiir’e giden sarı kırmızılı kafilenin yer aldığı otobüste Sportif Koordinatör Bülent Tulun’un önde oturması ise medyada ve sosyal medyada tartışma konusu olmuştu. Ayrıca sarı kırmızılı taraftarların büyük bir bölümü de bu duruma tepki göstermişti.

G.Saray’da tartışılan bu konunun tamamen Başkan Ünal Aysal’ın direktifleri sonucunda ortaya çıktığı anlaşıldı. Başkan Ünal Aysal’ın danışmanı Bülent Tulun’dan takımla birlikte bir defalık İzmir’e gitmesini istediği ve Mancini’ye destek vermesini ilettiği öğrenildi. Başkan Ünal Aysal’ın isteği üzerine bu görevi yerine getiren Bülent Tulun’un, Fatih Terim’in ayrılmasına karşın Florya Metin Oktay Tesisleri’nde bulunmayacağı ve görevini şimdiki çalışma yeri Türk Telekom Arena Stadı’nda sürdüreceği belirlendi.

 

Yayınlanma Tarihi:08:45,