SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester United’ın 18 yaşındaki futbolcusu Adnan Januzaj, Sunderland maçında attığı gollerle tüm dikkatleri üzerine çekti. ‘Kırmızı Şeytanlar’ın 1995 doğumlu genç yıldız adayı, hangi milli takımı seçeceği konusunda henüz gündemden düşmemişken, İngiltere’nin köklü gazetesi Daily Mail tarafından bomba bir iddia ortaya atıldı.

İKİ DEV PEŞİNDE, UNITED ZAM YAPACAK!

Arnavut bir anne-babanın çocuğu olarak Belçika’da doğan Adnan için Katalan devi Barcelona ve İngiliz devi Manchester City’nin devrede olduğu iddia edildi. Kulübü Manchester United’ın ise bu durum karşısında Adnan Januzaj’ın maaşına zam yapma hazırlığında olduğu belirtildi. İngiliz devi, attığı iki golle tüm dikkatleri üzerine çeken Adnan’ın maaşını haftalık 60 bin pounda çıkarmaya hazırlanıyor.

KİMİ SEÇECEK?

Tüm bu dedikoduların yanı sıra 18 yaşındaki futbolcunun hangi milli takımı seçeceği ise halen kesinlik kazanmış değil. Belçika milli takımını seçmeyeceği öğrenilen Adnan; Kosova, Hırvatistan, Sırbistan, Arnavutluk ve Türk milli takımlarından birini seçebilecek. 18 yaşındaki futbolcu seçimini yapması halinde, 3 yıl sonra milli takım formasını giyebilecek.