SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal’in başarılı orta saha oyuncusu Jack Wilshere’in geçtiğimiz hafta Londra’da bir gece kulübünde sigara içerken yakalanması İngiltere basınında haftanın konusu olmuş; Arsenal menajeri oyuncuyla bir görüşme yapacağını söylemişti.

Jack Wilshere bu hafta sonu oynanan karşılaşmanın ardından verdiği demeçte “Bir hata yaptım. Oyuncular bazen hata yapabilirler; ama ben bir sigara bağımlısı değilim. O sigara ilk ve sondu” dedi.

Telegraph gazetesinin haberine göre, sigara olayı tam anlamıyla aydınlatılabilmiş değil. Zira geçtiğimiz hafta genç oyuncunun temsilcileri The Sun gazetesine yaptığı açıklamada; oyuncunun takım arakdaşlarıyla aynı mekanda bulunduğunu, Jack’in sigarayı anlık olarak tuttuğunu bildirmişlerdi.

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan WBA karşılaşmasında, Jack Wilshere’nin gol atmasının ardından Arsenal taraftarları ‘Jack Wilshere, ne zaman isterse o zaman sigara içer’ tezahüratında bulunarak, futbolculara olan desteğini iletmişlerdi.

Dünya Kupası eleme grubu maçlarından önce genç oyuncunun karıştığı bu olayla ilgili olarak Roy Hudgson, ”Arsene Wenger’e güveniyorum. Oyuncuyla bu sorunu halletmişlerdir” dedi.

(Eurosport)