SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak Yılmaz'ın menajerleri Mayıs ayında Fatih Terim'e “Aklı Avrupa'da. Yeni sezonda Burak'tan size hâyır gelmez” dedi. Kulüp yüksek bonserviste direndi, Lazio'ya transferi gerçekleşmedi. Elde kalan ‘Kral' artık el freni…

Tarih: Mayıs sonu… Yer: Florya Metin Oktay Tesisleri… Üst üste ikinci şampiyonluğuna ulaşan Galatasaray'da moraller yerindeydi. Fatih Terim, yeni sezon planlamasını yapmak için yöneticiler Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak ile bir araya geldi. Görüşmeye Terim'in sağ kolu Şükrü Hanedar ve takım menajeri Cenk Ergün de katıldı.

Toplantıda ilk gündem maddesi Burak Yılmaz'ın durumuydu. Çünkü ligde 24 golle kral olan, Şampiyonlar Ligi'nde attığı 8 golle Avrupa'yı sallayan Burak hakkında sarı-kırmızılı idarecilerin kulağına “Talibi çok. Gitmek istiyor” söylentileri geliyordu. Zirveye Burak Yılmaz'ın menajerleri Ali Egesel ve Ogan Tarhan davet edildi.

‘HOCAM ARTIK HAYIR GELMEZ’

Egesel-Tarhan ikilisi Florya'ya geldi ve taraflar Burak'ın geleceğini konuşmaya başladı. Menajerleri ağızlarındaki baklayı çıkardı ve Terim'e “Hocam Burak'tan yeni sezonda size hâyır gelmez. Aklı Avrupa'da. Gitmesi her iki taraf için de iyi olur” mesajını yolladı. Mayıs ayındaki bu zirveden Burak Yılmaz'ın satılması yönünde karar çıktı. Ama transferde harekete geçilmedi çünkü sarı-kırmızılı kulübün gündemini Olağanüstü Genel Kurul meşgul etti. 22 Haziran'daki seçimde başkan Ünal Aysal yönetimine Dürüst ile Albayrak'ı almadı, Burak Yılmaz'ın satılmasında top Bülent Tulun'a kaldı.

LAZIO’YA SATILAMADI

Bu sürede taliplileri bir bir Burak'tan vazgeçti. Fiorentina, Bayern Münih'ten Mario Gomez'i transfer etti. Keza Napoli, tercihini Real Madrid'in Arjantinli yıldızı Higuain'den yana kullandı. Elde sadece Lazio kaldı. İtalyanlar 13 milyon euroya kadar çıktı, Tulun'u görevlendiren hatta İtalya'ya gönderen yönetim 18 milyon eurodan aşağı inmedi. Ve Burak'ın transferi gerçekleşmedi.

Sonuç ortada… Aklı Avrupa'da kalan Burak Yılmaz artık gol değil gol kaçırma rekorları kırıyor! Geçen sezon zirvede olan, şimdi ise dibe vuran Burak, bu performansıyla taraftarını kahrediyor.

Mehmet ÖZCAN/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:42,