SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ligde 7 hafta geride kaldı, pek çok güzel gol atıldı, müthiş maçlar oynandı. Ancak herkesin aklında o kaldı: Oumar Niasse. İsmini bilmeyenlerin ‘Akhisar'da bir çocuk var, inanılmaz' yorumunu yaptığı 23 yaşındaki Senegalli herkesi kendine hayran bırakıyor.

Niasse için herkes bir yorum yapıyor, peki takım arkadaşları onun için ne diyor… AMK, genç yıldızı Akhisarlı oyunculara sordu. En çarpıcı yorumu Çağdaş Atan yaptı. Tecrübeli oyuncu, “Fazla söze gerek yok. 2 yıla Türkiye'nin Eto'o'su olur. Müthiş bir yeteneğe ve hıza sahip” derken, Galatasaray galibiyetinden de bahsetti. Çağdaş, “Drogba olmasaydı daha rahat kazanırdık. Her şeye rağmen çok önemli bir 3 puan aldık” ifadesini kullandı.

ATARSA KAZANDIRIYOR

Niasse’yi diğer futbolcular da yere göğe sığdıramadı, çok büyük bir yetenek olduğunu söyledi. Ligin ilk maçından beri geçen sezon takımı ligde tutan Gekas ile karşılaştırılan Niasse, Yunan futbolcudan da üstün gösterildi. Akhisarlı oyuncuların pek çoğu, “Gekas'tan bile iyi” derken, genç Senegalli 7 haftada 5 kez ağları havalandırıp, 3 asist yaptı. Niasse'nin gol attığı tüm maçlarda Akhisar kazandı.

Hakan GÜNDOĞAR/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:37,