SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

10 puanlık çiftetelli

Haftanın en kârlısı şüphesiz Beşiktaş... 2 haftalık kriz Eskişehir’de bitti. Trabzon ve F.Bahçe’nin birbirine takılması, Cimbom’un yenilmesi ile hafta 10 puanla kapandı.

Güncellenme: 08:52, 08/10/2013
10 puanlık çiftetelli

Bodrum Beşiktaşlılar Derneği'nin gecesinde çiftetelli oynayan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın fotoğrafları, görenleri gülümsetmişti. Eskişehirspor maçından önce verilen davetin görüntüleri aslında Orman'ın 2 gün sonraki ruh halini gösterir gibiydi. Önce Beşiktaş 3 puanı kaptı, kötü gidişe ‘dur' dedi. Bir gün sonra ise kazanç iyice arttı. Erken saatlerde Akhisar, Galatasaray'a ağır bir darbe vurdu. Şampiyonluk yarışında 3 puan daha Beşiktaş'ın hanesine yazıldı. Akşam ise Fenerbahçe-Trabzonspor maçı vardı. Bu dev randevudan da siyah-beyazlı takımın en çok tercih edeceği sonuç geldi. 0-0'lık beraberlik 4 puan daha yazdı Kara Kartal'ın hanesine.

‘ŞAMPİYON OLACAĞIZ’

Milli maç arasına girilirken haftanın en karlısı 10 puanla kapatan Beşiktaş oldu. Beşiktaş, Süper Lig'de lider Fenerbahçe'nin 1 puan arkasında. Olaylı G.Saray derbisi beklendiği gibi hükmen mağlubiyetle sonuçlansa bile Cimbom'a 5 puan fark atıldı. Bir diğer büyük Trabzonspor'un da 2 puan önünde siyah-beyazlı takım… Eee hal böyle iken, “Beşiktaş bu sezon şampiyon olacak” sözü veren Fikret Orman sevinmesin de kim sevinsin?

Utkan AYDIN / AMK