SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
10 puanlık çiftetelli

10 puanlık çiftetelli

Haftanın en kârlısı şüphesiz Beşiktaş... 2 haftalık kriz Eskişehir’de bitti. Trabzon ve F.Bahçe’nin birbirine takılması, Cimbom’un yenilmesi ile hafta 10 puanla kapandı.

Bodrum Beşiktaşlılar Derneği'nin gecesinde çiftetelli oynayan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın fotoğrafları, görenleri gülümsetmişti. Eskişehirspor maçından önce verilen davetin görüntüleri aslında Orman'ın 2 gün sonraki ruh halini gösterir gibiydi. Önce Beşiktaş 3 puanı kaptı, kötü gidişe ‘dur' dedi. Bir gün sonra ise kazanç iyice arttı. Erken saatlerde Akhisar, Galatasaray'a ağır bir darbe vurdu. Şampiyonluk yarışında 3 puan daha Beşiktaş'ın hanesine yazıldı. Akşam ise Fenerbahçe-Trabzonspor maçı vardı. Bu dev randevudan da siyah-beyazlı takımın en çok tercih edeceği sonuç geldi. 0-0'lık beraberlik 4 puan daha yazdı Kara Kartal'ın hanesine.

‘ŞAMPİYON OLACAĞIZ’

Milli maç arasına girilirken haftanın en karlısı 10 puanla kapatan Beşiktaş oldu. Beşiktaş, Süper Lig'de lider Fenerbahçe'nin 1 puan arkasında. Olaylı G.Saray derbisi beklendiği gibi hükmen mağlubiyetle sonuçlansa bile Cimbom'a 5 puan fark atıldı. Bir diğer büyük Trabzonspor'un da 2 puan önünde siyah-beyazlı takım… Eee hal böyle iken, “Beşiktaş bu sezon şampiyon olacak” sözü veren Fikret Orman sevinmesin de kim sevinsin?

Utkan AYDIN / AMK