SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA iddiaları yalanladı

İngiliz basını, UEFA Başkanı Platini'nin 2020 Avrupa Şampiyonası'na Brezilya, Arjantin, Japonya, Meksika gibi ülkeleri davet etmeyi planladığını iddia etti

Güncellenme: 13:37, 07/10/2013
UEFA iddiaları yalanladı

EFA Başkanı Michel Platini’nin 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı daha da cazip hale getirmek için organizasyona Brezilya, Arjantin, Meksika ve Japonya gibi ülkeleri davet etmeyi planladığı iddia edildi.

İngiliz Independent gazetesinde yer alan haberde, UEFA Başkanı Platini’nin, yarı final ve final maçları için İstanbul’un da aday olduğu 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’na diğer kıtalardan Brezilya, Arjantin, Meksika ve Japonya’yı davet ederek şampiyonanın formatında büyük bir değişikliğe gitmeyi planladığı belirtildi. Haberde ayrıca, bu fikrin Platini ile FIFA Başkanı Sepp Blatter arasındaki fikir ayrılıklarını daha da derinleştireceği vurgulandı.

Platini’nin üst düzey danışmanlarından birinin, “Fikir daha oturmadı ancak uygulanabilir. Güney Amerikalılar, Copa America için bunu geçmişte yaptı. Avrupa’da neden olmasın?” ifadelerine yer verilen haberde, 1993 yılından bu yana ABD, Meksika ve Costa Rica’nın Copa America’da mücadele ettiği kaydedildi.

Öte yandan UEFA, Independent gazetesinde yer alan haberi yalanladı. UEFA Sözcüsü, yaptığı açıklamada, kurumun gazetede yer alan iddiadan haberi olmadığını belirtti.

Yayınlanma Tarihi:12:50,