SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FENERBAHÇE ve Trabzonspor ismini son 2 yılda maç dışında birçok yerde yan yana gördük. Bu kez iki takımın isimlerini istisna olarak bir karşılaşmada birlikte görmüş olduk, çok şükür. Beklendiği gibi pek küfür kıyamet başlamadı karşılaşma. Malum olabilecek tepkiler dışında.

Futbol olarak ise hiç bu kadar pas hatasının olduğu bir maç izlememiştim. Hatta bu maçtan önce öğle saatlerinde gittiğim Halide Edip Adıvar-Edirne, BAL Ligi karşılaşmasının bile ilk yarısı daha keyifliydi. Fenerbahçe takımının ilk yarıdaki basit top kaybı sanırım 20 olmuştur.

Uzun süredir Holmen-Alper ikilisinin birlikte oynaması gerektiğini savunuyordum. Raul'un sakatlığı dolayısıyla mecburen de olsa bu tezim gerçekleşti ama hayal kırıklığına uğradığımı söylemem gerek. Topu aldığı an kaleye doğru dikine gidebilen Türkiye'nin en etkili iki ismi, 45 dakika en iyi yaptıkları işten kaçındı. Holmen bir kere denedi, o da Fenerbahçe'nin en çok gole yaklaştığı an oldu.

Tatsız, tuzsuz

Fenerbahçe için ikinci yarıda düğümü Emenike çözebilir diye geçti içimden ilk yarının sonuyla birlikte. İkinci yarıda Holmen-Alper ikilisinden hata yapan ilk Alper oldu ve fatura ona çıktı Emre değişikliğiyle. Webo-Sow formsuzlarından hangisi çıkacak diye beklerken enteresan bir şekilde Holmen-Emenike değişikliğiyle hücumda daha da çoğalarak gol için riski artırdı Yanal. Ama 4-4-2'ye dönmedi, sadece forvet arkasına Kuyt'ı kaydırıp Emenike'yi sağa çekti.

Hüseyin Göçek gördüğü her pozisyonu çalarak enteresan bir maç yönetti. Gördüğünü çaldığı bir maç oldu derken yanlış olmasın; faul olsun olmasın her pozisyona düdük çaldı. Kısaca vasat bir yönetim gösterdi…

Fenerbahçe maçın tamamında baskılı oynadı gibi gözükse de oyunun hiçbir bölümünde şimdi golü atabilir diyebileceğiniz bir an hiç olmadı. Trabzonspor ise alınacak 1 puanın öneminin bilincindeydi ve öyle oynadı. Savunmada hemen hemen hiç hata yapmadılar. Fenerbahçe'nin rakip ceza sahası önünde etkili olamamasının en önemli sebebi de savunmanın bu alanı çok iyi kapatması oldu.

Emenike'nin girdikten sonra hiç katkı yapmadığı, Sow'un son haftalarda en formsuz oyununu oynadığı, Webo'nun sadece direkten dönen topuyla hatırlanacağı ve dün sahada Fenerbahçe adına Volkan hariç 13 oyuncunun da pas hatalarıyla hatırlanacağı bir maç oldu. Sakın başlığa aldanmayın beklenenin aksine tamamen maçın hakemini ön plana çıkaran zevksiz, tatsız, tuzsuz bir karşılaşma izlendi dün akşam Şükrü Saracoğlu'nda.