SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kariyerinde ikinci kez bir kulüp takımı çalıştıran Slaven Bilic'in Beşiktaş'ı Eskişehirspor galibiyetiyle 15 puan barajına ulaştı. İlk 4 haftayı kayıpsız geçen, olaylı derbide Galatasaray'ı basit hatalarla elinden kaçırıp, Antalyaspor önünde de kriz yaşayan siyah-beyazlı takım ayağa kalkmasını çabuk bildi.

Bunda, Nevzat Demir'de bir hafta boyunca yaşanan Bilic etkisi başroldeydi. Hırvat hoca futbolcularıyla sürekli toplantılar yaptı, yardımcıları ise Eskişehir'i A'dan Z'ye ezberletti. Bilic'in tribünde olduğu karşılaşmada rakibe alan verilmedi. Planlar tıkır tıkır işledi Eneramo defansı yordu, sonradan giren Ömer ise galibiyeti getirdi.

ŞAMPİYONLUK İŞARETİ

Bilic’in gerçek ödülü ise puan tablosunda yazılı. Çünkü Hırvat hoca Beşiktaş'a son 4 sezonun en iyi başlangıcını yaşatan isim durumunda. Son 11 sezonda onu sadece iki hoca geçebildi. 2008-09 sezonuna Ertuğrul Sağlam ile başlayan Kara Kartal 7. hafta Mustafa Denizli yönetiminde G.Birliği'ni yenip puanını 17'ye yükseltmişti. 2002-03'te de Lu- cescu 4 galibiyet 3 beraberlikle 15 puanı bulmuştu. Beşiktaş Luce ile 2003-04'te ise 6 galibiyet 1 beraberlikle 19 puan toplamıştı. Söz konusu üç sezonda Beşiktaş sadece 5 kırmızı kartlı Samsun felaketinin yaşandığı 2004'te şampiyonluğu kaçırmış, diğer iki sezonda ise ipi en önde göğüslemişti.

Ersoy ÖZDEM/AMK

Yayınlanma Tarihi:09:32,