SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dün akşam saatlerinden itibaren Le Meridien Otel’de toplanmaya başlayan A Milli Takım oyuncuları, ilk antrenmanı teknik direktör Fatih Terim yönetiminde Kasımpaşa Kulübü’nün Kemerburgaz Tesisleri’nde gerçekleştirdi.

Tamamı medya mensuplarına açık tutulan ve 1 saat 10 dakika süren antrenmanda, hafta sonu lig maçı oynayan futbolcular, yenileme çalışması yapmakla yetindi.

Diğer futbolcular ise koordinasyon hareketleriyle başladıkları antrenmanı, iki gruba ayrılıp pas ve pres çalışması yaparak sürdürdü. Dar alanda yapılan taktik ağırlıklı maç ile süren idman, çabukluk ve şut çalışmasıyla sona erdi.

Terim oyuncularını uyardı

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, idman sırasında oyuncularını sık sık uyardı.

Tecrübeli teknik adam, taktik maçını zaman zaman durdurarak oyunculara ikazlarda bulundu. Futbolcularını motive etmeye çalışan Terim, özellikle pas trafiğinde daha hızlı olunmasını istedi.

Terim, yenileme çalışması yapan Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Caner Erkin ve Arda Turan’la da kısa süre sohbet etti.

 Burak Yılmaz antrenmana katılmadı

A Milli Takım’da soğuk algınlıkları olduğu belirtilen Gökhan Töre ve Mehmet Topal, antrenmanda yer alırken, sakatlığı olan Burak Yılmaz ise idmana katılmadı.

Galatasaray’ın ligde dün Akhisar Belediyespor ile oynadığı maça iğne tedavisiyle çıktığı belirtilen Burak’ın, kalça adduktor adalelerinde zorlanma olduğu ve tedavisine kulüp sağlık heyetinin de bilgisi dahilinde devam ettiği kaydedildi. Golcü futbolcunun ayrıca soğuk algınlığının da bulunduğu öğrenildi.

Ay-yıldızlı takım, hazırlıklarına yarın Kemerburgaz Tesisleri’nde yapacağı çift antrenmanla devam edecek.