SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Costa’nın milli takım belirsizliği

Brezilya ve İspanya vatandaşlıkları bulunan Atletico Madridli Diego Costa, milli takım kariyeriyle ilgili FIFA'nın vereceği kararı bekliyor.

Güncellenme: 17:18, 07/10/2013
Costa’nın milli takım belirsizliği

Brezilya ve İspanya vatandaşlıkları bulunan Diego Costa’nın, milli takım kariyeri ile ilgili Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği’nin (FIFA) vereceği karar bekleniyor.

İspanya 1. Futbol Ligi’nde (La Liga) oynadığı 8 maçta 10 gol atarak gol krallığında zirveye yerleşen Atletico Madridli futbolcunun, hangi ülkenin milli takımında forma giyeceği netlik kazanmadı.

Yaptığı başvuruyla uyruğunu İspanya olarak değiştiren 25 yaşındaki Brezilya doğumlu futbolcu, Brezilya Milli Takımı’nın, Mart ayında İtalya ve Rusya ile yaptığı dostluk maçlarında ilk kez milli formayı giymişti.

İspanya Futbol Federasyonu (RFEF), Diego Costa’nın durumuyla ilgili FIFA’ya yaptığı başvurunun yanıtını beklediği için teknik direktör Vicente Del Bosque de henüz bu futbolcuyu kadroya çağıramadı. Del Bosque geçen hafta, birlikte yemek yediği Diego Costa’nın İspanya formasını giymek istediğini belirtmişti.