SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolda Ziraat Türkiye Kupası 3. tur kura çekimi, yarın İstanbul’da yapılacak.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) yapılan açıklamaya göre, Atatürk Olimpiyatevi’nde saat 14.00’te başlayacak kura çekimine TFF yetkilileri ile kurada yer alacak 54 takımın temsilcilerini katılacağı bildirildi.

Kupada 3. tur müsabakaları kurasına 27 takım seri başı olarak katılacak ve diğer 27 takım ile eşleşecek. Bu turdaki müsabakalar, 29-30-31 Ekim tarihlerinde tek maç eleme usulüne göre oynanacak.

Ziraat Türkiye Kupası’nda 4. tur müsabakaları kurası ise 3. turdan yükselen 27 ekip ile Spor Toto Süper Lig’de Avrupa kupalarına giden 5 takımın katılımıyla çekilecek. Kura çekiminde 16 takım seri başı olacak ve diğer 16 takımla eşleşecek. 32 takımın katılımı ile oynanacak 4. tur müsabakaları 3-4-5 Aralık tarihlerinde tek maç eleme usulüne göre yapılacak.

Kupada 5. tur müsabakaları, 8’i seri başı toplam 16 takımın çekilen kurada eşleşmesi ile 17-18-19 Aralık tarihlerinde oynanacak. Tek maç eleme usulüne göre yapılacak karşılaşmaların ardından 8 takım grup aşamasına yükselecek.

Grup müsabakaları, 4 takımın seri başı olarak dağıtılacağı kura çekimi ile belirlenmiş 2 grupta 4’er takımla çift devreli lig usulüne göre oynanacak. Eşleşmeler seri başı sistemine göre belirlenecek ve seri başı 4 takım kura çekimi ile gruplara eşit olarak dağıtılacak. Diğer 4 takım da yine kura ile eşit olarak gruplara ayrılacak.

Oynanan müsabakaların ardından gruplarında ilk iki sırayı alan 4 takım ise, çapraz eşleşme yöntemi ile yarı finalde mücadele edecek. Çift maç eleme usulüne göre oynanacak karşılaşmaların ardından kazanan iki takım Ziraat Türkiye Kupası final mücadelesinde karşı karşıya gelecek.

Yayınlanma Tarihi:12:34,