SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kaybettiği iki maçta gol atma paniği yaşayan Beşiktaş'ın yerine Eskişehirspor karşısında sabırla golü bekleyen bir takım vardı. Orta sahada bu sezon ilk kez forma giyen Necip maçın kazanılmasında en önemli aktör oldu. Yıllardır kendisini geliştirmesi için eleştirilen genç futbolcu, maç eksiğini hiç hissettirmeden orta sahanın en büyük dişlisi oldu. Her pozisyonun içinde onu görmek mümkündü. Orta sahada topu ileriye taşıyan futbolcu ihtiyacı giderildiğinde siyah-beyazlı takımın ne kadar etkili olduğu bu maçta görüldü. Ki Manuel Fernandes gibi sahada pek varlık göstermeyen ama her an maçı çevirecek bir yıldıza yardım edildiğinde sonuç ortaya daha net çıkıyor.

Manuel çok top ezdi. Ama gel gör tek hareketi 3 puan getirdi. Daha fazla pozisyona giren, takım oyunu oynayan takım dün sahadan galibiyetle ayrıldı. Eskişehirspor daha önceki görüntüsünde oldukça uzaktı. Bir türlü istediği koordinasyonu sağlayamadı Ertuğrul hocanın öğrencileri. Son 10 dakika rakip kaleye topu yığdılar. Fakat Beşiktaş savunması çok iyi iş çıkardı. Maçın geneline baktığımızda Beşiktaş galibiyeti haketti. Sabırını geri kazandı.

Hakemler geri vites

Maçın sonucunun ne olduğu önemli değil. Türkiye'de futbol geriye gidiyor. Birileri çıkıp dur demeli artık. Geri viteste hakemler var. Her takım için yazıyorum bunları. Fakat özellikle son 3 haftadır Beşiktaş maçlarında yaşananlar ders olarak gösterilmeli. Karşılaşmanın 35. dakikasında erman Necip'e öyle bir faul yaptı ki, taraflı tarafsız kime sorarsan kırmızı kart. 2. Yarıda yine aynı şekilde. Eğer Tolga Özkalfa orada bu kartları gösterse maçın seyri tamamen değişebilirdi. Her hafta aynı şeyler yaşanıyor aslında. Sadece Beşiktaş için değil. Öyle pozisyonlarda Eskişehirspor için de avantajları kesmesi şaka gibi. Hakemler formda değil. Bunu böyle göstermek onlara zarar veriyor. Yapmayın sayın büyükler…