SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nuri Şahin sakatlandı!

Borussia Dortmund'un Mönchengladbach ile oynadığı maçta sakatlanan Nuri Şahin 3 hafta yok! Milli futbolcu böylelikle milli takımın Estonya ve Hollanda maçlarında da forma giyemeyecek.

Güncellenme: 16:14, 06/10/2013
Nuri Şahin sakatlandı!

Bundesliga’da Borussia Dortmund’un dün Borussia Mönchengladbach ile oynadığı maçta ayak bileği burkulan Nuri Şahin, A Milli Futbol Takımı’nın 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde Estonya ve Hollanda ile yapacağı maçların aday kadrosundan çıkarıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, Nuri’nin bugün Almanya’da çekilen MR’ı ve kendisine yapılan tetkikler neticesinde ayak bileğinde bağ yırtığı tespit edildiği belirtildi.

A Milli Takım sağlık heyetinin Borussia Dortmund kulübü sağlık heyetiyle yaptığı görüşmelerde, çok yeni olan sakatlık nedeniyle bilekte basınç değişikliğine bağlı emboli (pıhtı atması) oluşma riskinin bulunmasından dolayı milli oyuncunun uçakla seyahat etmesinin uygun görülmediği ve tedavisinin Almanya’da sürdürmesine karar verildiği kaydedildi.

A Milli Takım, 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu’nda 11 Ekim Cuma günü deplasmanda Estonya, 15 Ekim Salı günü ise İstanbul’da Hollanda ile karşılaşacak.

Yayınlanma Tarihi:13:21,