SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gerardo Martino, Barcelona’nın Valladolid zaferinin ardından Neymar’ın Lionel Messi gibi takım için çok etkili olduğunu söyledi.

Arjantinli oyuncu, Barcelona’nın Alexis Sanchez’in iki, Xavi ve Neymar’ın birer golleri ile 4-1 yendiği Valladolid maçını sakatlığı nedeni ile kaçırmıştı.

Martino verdiği demeçte, “Neymar, Messi gibi bir oyuncu. Sağ tarafta, sol tarafta ya da ortada oynaması çok fark etmiyor. Her zaman çok iyi oynuyor.” ifadelerini kullandı.

Arjantinli çalıştırıcı, 23 yaşındaki oyuncunun takıma çok hızlı uyum sağladığını, “Neymar maçın her yönüne hakim oluyor ve çabalamaktan vazgeçmiyor. İki ay içinde bizim sistemimize adapte oldu.” sözleri ile dile getirdi.

Tata, maçtaki iki golün sahibi Alexis Shanchez’i, “Ona, Marcelo Bielsa’nın Şili’sindeki Sanchez’i görmek istediğimi söyledim. O da harika bir maç çıkardı.” şeklindeki ifadeleri ile değerlendirdi.

Martino son olarak, Tello’nun iyi oynadığını ve kendileri için çeşitli pozisyonlar yarattığını söylerken maçı da, “İlk yarıda baskın bir oyun oynamadık. Ama ikinci yarıda maçı kontrol ettik.” sözleriyle değerlendirdi.

(Goal)