SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Kulübe farkı!

Kulübe farkı!

Geçen sezon oyuna sonradan giren oyunculardan skor katkısı alamayan Beşiktaş, Ömer Şişmanoğlu ile çok kritik 3 puan kazandı.

Beşiktaş’ın için çok zor bir karşılaşmaydı… Üst üste alınan iki mağlubiyetin ardından düşüşe geçen siyah-beyazlılar, Eskişehir karşısında 3 puandan daha fazlası anlamına gelen bir maça çıktı. Büyüklerin çekinerek gittiği Eskişehir deplasmanında Kara Kartal’a 3 puanı getiren golü Ömer Şişmanoğlu kaydetti. Eneramo’nun yerine 63'te oyuna dahil olan ve sahaya adım attıktan 7 dakika sonra görevini yerine getiren Ömer Şişmanoğlu, 70’te aranan golü kaydetti.

Gol sevincini takım arkadaşlarıyla birlikte yaşayan Ömer Şişmanoğlu, ‘kurtarıcı’ unvanını da hak ettiğini kanıtladı. Bilindiği gibi sezon başında transfer edildiğinde Önder Özen gurbetçi oyuncu için, “Sonradan oyuna dahil olup, kilitlenen maçlarda bize büyük katkı sağlayacak” demişti. Bu arada Ömer Şişmanoğlu'nun attığı gol, Beşiktaş'ın kulübesinin ne kadar güçlendiğinin de bir işareti oldu.

KULÜBE FARKI

Geçen sezon sonradan oyuna giren futbolcuları 1 gol bile atamayan siyah-beyazlıların yedekleri, bu sene fırtına gibi esiyor. Beşiktaş'ta GökhanTöre'nin ardından, Ömer Şişmanoğlu sonradan oyuna dahil olup, skora katkıda bulunan ikinci futbolcu oldu.