SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Januzaj’ı İngiltere de istiyor

İngiliz basını, Türkiye dahil 5 ülkenin milli formasını giyme imkanına sahip Kosovalı Adnan Januzaj ile İngiltere'nin de ilgilendiğini yazdı.

Güncellenme: 16:12, 06/10/2013
Januzaj’ı İngiltere de istiyor

İngiliz basını, Türkiye dahil 5 ülkenin milli formasını giyme imkanına sahip Kosovalı futbolcu Adnan Januzaj ile İngiltere’nin de ilgilendiğini yazdı.

Kosova asıllı ve Belçika doğumlu, Manchester United’ın 18 yaşındaki futbolcusu, Premier Lig’de dün Sunderland’e attığı 2 golle ülkenin gündemine oturdu. İngiliz basınında yer alan haberlerde, Türkiye’nin yanı sıra Kosova, Belçika, Arnavutluk, Sırbistan ve Hırvatistan’ın milli takımlarını seçme şansına sahip olan futbolcunun, İngiltere Milli Takımı tarafından da markaja alındığı kaydedildi.

Manchester United Menajeri David Moyes, takımının yeni yıldızına övgüler yağdırarak, “İki-üç hafta önce onu oynatmayı planlıyordum ama farklı nedenlerden hiç fırsatım olmadı. Adnan, o kadar iyi ki onu durdurmak çok zor. Çok özel bir kabiliyet. Çok üst düzey bir futbolcu” ifadelerini kullandı.

İngiltere Futbol Federasyonu’nun Januzaj’ı milli takıma kazandırmak için girişimleri olduğunu doğrulayan Moyes, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Adnan’ın önünde çok sayıda seçenek var. Belçika tarafından birkaç kez çağırıldı ancak şu ana kadar orada oynamayı tercih etmedi. Arnavutluk ve Hırvatistan tarafından da istendi. İngiltere için de oynayabilir. Bunun nasıl olacağını bilmiyorum ama federasyonun onunla ilgilendiği doğru.”

İngiltere Milli Takımı Menajeri Roy Hodgson ise Januzaj’ın gerçek bir yetenek olduğunu kaydederek, “Yakından takip ediyoruz ama konuşulacak çok şey var. Adnan Januzaj, İngiltere için oynayabilir” değerlendirmesinde bulundu.

FERGUSON: “HIZLA KENDİNİ GELİŞTİRİYOR”

26 yıllık Manchester United kariyerini geçen sezon sonunda noktalayan efsane menajer Alex Ferguson da kulübün resmi dergisine verdiği demeçte Adnan Januzaj’ın kendisini etkilediğini söylemişti.

Ferguson, 18 yaşındaki futbolcu için “Hızla kendini geliştiriyor. Aynı zamanda çok dengeli, hızlı ve teknik bir oyuncu” ifadelerini kullanmıştı.