SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Haydi kalk ayağa

6 Ekim 2013

Futbolda tek bir gerçek vardır: Ne kadar kötü oynarsan oyna, 3 puanı aldığın sürece sıkıntı yoktur! Beşiktaş da dün aynen böyle yaptı… Oğuzhan'ın yokluğunda, Fernandes'in “var ama yok” olduğu günde, kanatların çalışmadığı günde, pres yapmayı beceremediği günde 3 puanı aldı.

El freni Fernandes

Otomatikliği kenarda dursun, Manuel olma ihtimalini hiç saymıyorum, sahada bir el freni görevi yaptı Fernandes! Topları ezdi, lideri olduğu takımı atağa çıkartamadı, hatta geriden çıkarken 3 kritik top kaptırıp rakibe pozisyon yarattı. Eskişehirspor'un kendisine verdigi 3 metrekarelik alanda maçı izleyen Bilic ise sabretti; sürekli o küçücük odanın camlarını yumrukladı ama sabretti. Çıkarmadı Fernandes'i ve kazandı.

Ömer Şişmanoğlu'nun attığı golde ortayı yapan Fernandes, bir kez daha kazandırdı takımına ama bir gerçek unutulmamalı. Şimdilerde Manchester United'ı çalıştıran David Moyes'in, yıllar önce Everton'da beraber çalıştığı Fernandes için bir basın toplantısında “Fernandes ligde 7 maç oynar. 14 maç oynasa takımı üstüne kurardım” demesi bile Manuel'in ne kadar el freni olduğunu gösteriyor!

Yeni bir seri…

Manuel'i, otomatiği bir kenara bırakacak olup galibiyete dönmek gerekirse; Beşiktaş son 2 haftadır kaybetmenin verdiği moral bozukluğuna rağmen Eskişehir'den 3 puanla ayrıldı ve milli ara öncesi DİRİLİŞ yaşadı… Kim bilir; belki sezon başı yaşanan 4 maçlık galibiyet serisi milli maçın ardından yeniden başlayabilir. Hem o zamana kadar belki Fernandes'in sözleşmesi uzatılır ve canı oynamak ister !

Son bir söz de Eskişehirspor ve onların nezdinde tüm Anadolu takımlarının yönetimlerine; 3 büyüklerle oynadığınız her maçta bilet fiyatlarını 100 lira yapmanız, başta kendi taraftarınız olmak üzere, Türk futboluna hakarettir. Ne demişti rahmetli İslam Çupi: Güvercinler maç seyredemez ki!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek