SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşılaşma Fenerbahçe’nin vuruşu ile başladı.

3′ Fenerbahçe maça hızlı başlıyor. Mehmet Topal’ın ara pasında topla buluşan Samuel Holmen, topla birlikte ceza yayına yaklaştıktan hemen sonra müsait pozisyonda kaleyi deniyor. Vuruşunda kaleci Onur Kıvrak son anda topu kornere çeliyor.

4′  Caner’in ortasında Onur’uzaklaştırdığı topu Mehmet içeri çelemedi, süren atakta Gökhan’ın ortası da uzaklaştırılamadı, Egemen ardından sol çaprazdan vurdu top yandan auta gitti.

8′ Kullanılan köşe vuruşunda Olcan’ın ceza alanına ortasında savunma topu karşıladı ve ardından Yusuf’un ceza alanına doldurduğu top doğrudan dışarıya gitti.

9′ Onur Kıvrak savunma arkasına doğru hareketlenen arkadaşı Paulo Henrique’ye doğru uzun bir top gönderiyor. Ancak Paulo Henrique ofsayt pozisyonunda kalıyor.

12′ Bekir’in sağdan ortasında ceza alanında Sow’dan önce savunma topu uzaklaştırdı.

15′ Gelişen Fenerbahçe atağında rakip ceza alanı önünde topla buluşan Holmen’in kaleye göndermek istediği top savunmadan sekti ve ardından Alper’in şutu da yine savunmadan döndü.

19′ Dirk Kuyt’ın pasında sağ çaprazda topla buluşan Gökhan Gönül penaltı noktası üzerinde top bekleyen Pierre Webo’yu düşünüyor. Ortasında top Pierre Webo’yu aşarak kaleci Onur Kıvrak’da kalıyor.

22′ Aykut’un sert şutunda defanstan dönen topla ani bir Fenerbahçe atağı başladı, soldan Holmen, daha solundan kaçmasını beklediği Caner’e pas vermek istedi ancak bu pas başarılı olmadı ve önemli bir şans kayboldu.

24′ Trabzonspor savunmasından ileri uçta bulunan Henrique’ye atılan yüksek pasta Henrique rakibine faul yaptı.

26′ Olcan’ın soldan ceza alanına çevirdiği topa Adrian’a gelmeden savunma topa ayak koydu, süren atakta topun Adrian’ın eline çarptığı işaret edildi.

27′ Webo soldan ceza alanına sokulmak istedi ama araya giren Bosingwa buna müsaade etmedi.

28′ Savunmada topla buluşan Caner Erkin baskıya gelen rakibi Yusuf Erdoğan’ı ilk hamlede ekarte ediyor. Ancak sonrasında Yusuf Erdoğan rakibine yatarak sert bir müdahalede bulunuyor.

28′ Bu müdahale sonrasında hakem Hüseyin Göçek Yusuf Erdoğan’a sarı kartını gösteriyor.

30′ Orta sahada topla buluşan Adrian Mierzejewski’ye Mehmet Topal sert bir müdahalede bulunuyor. Bu hareketi sonrasında Mehmet Topal hakem tarafından sarı kart ile uyarılıyor.

33′ Sol kanattan çok hızlı gelişen Trabzonspor atağında Olcan’a atılan topta Olcan, topu son anda yakalayıp ceza alanına ortasını gönderdi ama top herkesi aştı.

35′ Sol kanatta topla buluşan Caner Erkin ön direkte top bekleyen arkadaşı Pierre Webo’yu görüyor. Ortasında Pierre Webo müsait pozisyonda topu kontrol edemiyor. Ve top auta çıkıyor.

39′ Fenerbahçe etkili olabileceği bir atak başlattı, Caner’in soldan ortasını ceza alanında savunma karşıladı. Kornerde ortayı Malouda uzaklaştırdı.

42′ Holmen, sağ nakattan etkili geldi ve ön direğe yerden ortaladı. Sow’un şutu yandan auta çıktı.

44′ Alper ceza alanına kadar taşıdığı topu sağa açtı Kuyt’ın ortasında içeride kafayı da vurdu ama biraz yukarı gelen top iyi bir vuruş yapmasını engelledi.

Karşılaşmanın ilk yarısı 0-0 eşitlikle sona erdi.

İkinci yarı Trabzonspor’un vuruşu ile başladı.

47′ Sol kanattan gelişen Trabzonspor atağında Olcan’ın ceza alanına ortasında top kaleci Volkan’da kaldı.

49′ Olcan’ın pasıyla rakip yarı alanda hareketlenen Henrique, üç kişinin arasından çıkıp çok sert vurdu. Top az farkla auta çıktı.

50′ Trabzonspor etkili geldi. Sağdan mücadele ile topu söküp alan ve ceza alanına sokulan Paulo Henrique vurdu, top az farkla yandan auta gitti.

52′ Ceza alanına yapılan ortada Sow estetik bir vuruş yapmak istedi, rövaşata denemesinde topa vuramadı.

54′ Fenerbahçe’de oyuncu değişikliği. Alper Potuk oyundan çıkarken Emre Belözoğlu oyuna girdi.

59’Caner’in soldan kullandığı kornerde Egemen kafayı vurdu. Top uzak direğin yanından auta çıktı.

62′ Fenerbahçe atağında Webo yay üzerinden dönerek nefis vurdu. Onur aynı güzellikte topu son anda çelmeyi başardı.

65′ Sol çaprazda topla buluşan Florent Malouda vuruş açısını yakalıyor. Ancak Emmanuel Emenike arkadan sert bir müdahale yaparak rakibini düşürüyor. Ve Trabzonspor tehlikeli bir bölgeden serbest vuruş kazanıyor.

67′ Gelişen Fenerbahçe atağında ceza alanı içindeki Sow’a gönderilen yüksek topta savunmadan dönen topa Webo’nun sert şutu üstten dışarıya gitti.

70′ Sol çaprazda topla buluşan Moussa Sow ceza alanına doğru hızla hareketleniyor. Kademeye gelen Jose Bosingwa’yı ekarte ettikten hemen sonra Giray Kaçar tarafından arkadan yapılan sert müdahale ile düşürülüyor. Ve hakem Giray Kaçar’a sarı kartını gösteriyor.

73′ Bu kez Trabzonspor sol kanattan köşe vuruşu kullandı. Savunmanın karşıladığı top ceza alanı dışında kontrole den Yusuf’uın güzel şutu üstten dışarıya gitti.

74′ Trabzonspor’da oyuncu değişikliği; oyuna Marc Janko girerken Yusuf Erdoğan oyundan çıkıyor.

77′ Trabzonspor’da oyuncu değişikliği; oyuna Abdulkadir Özdemir girerken Adrian Mierzejewski oyundan çıkan oyuncu oluyor.

80′ Savunmanın uzun pasında Pierre Webo ve Moussa Sow topa birlikte yükseliyor. Sonrasında top Pierre Webo’nun önünde kalıyor. Yere çarpıp yükseklik kazanan topa vuruşunu yapıyor. Sert şutunda top üst direğe çarparak oyun sahasına geri geliyor.

82′ Trabzonspor son oyuncu değişikliği hakkınıda kullanıyor. Oyuna Zeki Yavru girerken oyundan Paulo Henrique çıkıyor

83′ Fenerbahçe’de oyuncu değişikliği; oyuna Mehmet Topuz girerken oyundan Dirk Kuyt çıkıyor.

88′ Olcan soldan giderken Bekir kendisine faul yaptı, Bekir bu karar sonrasında çok sinirlendi.

90′ Trabzonspor’da Mustafa Yumlu, Emenike’ye yaptığı faul sonrasında sarı kart gördü.

90’+ Müsabakanın sonuna 4 dakika uzatma eklendi.

90’+ Caner Erkin Zeki Yavru’ya yaptığı sert müdahale sonrasında hakem Hüseyin Göçek tarafından sarı kart ile uyarılıyor.

FENERBAHÇE – TRABZONSPOR STAT: Şükrü Saracoğlu HAKEM: Hüseyin Göcek SAAT: 20.00 YAYIN: Lig TV

FENERBAHÇE: Volkan, Gökhan, Bekir, Egemen, Caner Erkin, Mehmet Topal, Alper, Kuyt, Holmen, Sow, Webo

TEKNİK DİREKTÖR : Ersun YANAL

TRABZONSPOR: Onur, Bosingwa, Giray, Aykut Demir, Mustafa Yumlu, Olcan, Zokora, Adrian, Yusuf, Malouda, Henrique

Yayınlanma Tarihi:18:43,