SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, Fenerbahçe ile 0-0 berabere kaldıkları maçta iyi mücadele ettiklerini belirterek, oyuncularını onurlu duruşlarından dolayı kutladı.

Akçay, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, önemli bir maça çıktıklarını belirterek, “Akıl ve estetik bir anda olabilir mi? Biz aklı tercih ettik. Akıllı, rakibimizin kenarlarındaki etkin ve formda oyuncularına saygı göstererek oynadık. Maçın başından sonuna kadar, iyi bir mücadele oldu. Aynı zamanda maç, nezaket kuralları içinde oynandı. Bundan dolayı iki takım oyuncularını da kutluyorum. Özellikle oyuncularımı mücadeleleri ve onurlu duruşlarından dolayı kutluyorum” diye konuştu.

Soru üzerine, savunmaya saygı duyan bir antrenör olduğunu kaydeden Mustafa Akçay, “(Ben 5 atıp, 4 yiyeyim) diyen bir mantıkla çalışmıyorum. Savunma iyi yapıldığı takdirde sonuca gitme şansınız var. Savunmaya saygı duyduğum için, zaman zaman estetik olmayan oyun anlayışı görebilirsiniz. Ancak bu rakibe üstünlük sağlamak için bir çaba göstermeyeceğiz anlamına gelmez” ifadelerini kullandı.

Akçay, Ünal Karaman’ın istifasıyla ilgili olarak, neler olduğu hakkında çok fazla bilgisi olmadığını dile getirerek, bunun bir iç sorun olduğunu ve “Kol kırılır yen içinde kalır” anlayışıyla bu konuyu kapatmayı uygun gördüğünü anlattı.

Mustafa Akçay, hakemle ilgili soru üzerine ise hakemlerden şikayet eden bir teknik adam olmadığını, hakemlerin de insan olduğunu söyledi.

  “Onur’un onursuzca davrandığını düşünmüyorum”

Mustafa Akçay, kalecileri Onur’un çok fazla zaman geçirdiğinin söylenmesi üzerine, Onur’un ismine yakışır bir oyun ortaya koyduğunu ifade etti.

Bu konuda asla demagoji yapmadığını belirten Akçay, “Oyuncumu henüz dinlemedim. Ancak Türkiye’de bazı oyuncuların seyirciye yönelik ya da şova yönelik bazı tavır ve davranış alışkanlıkları var. Bu alışkanlıklardan henüz kurtulamadık. Onur’u, onurlu bir adam olarak biliyorum. Onursuzca davrandığını düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:23:57,