SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de Bursaspor’a 1-0 yenilen Kardemir Karabükspor’da, teknik direktör Tolunay Kafkas, “Takımlar için hava her zaman güneşli olmuyor, maalesef biz de kötü döneme girdik. Bunu atlatabilecek güce sahibiz” dedi.

Kafkas, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, 10 kişi kalmalarına rağmen takımın ortaya koyduğu performanstan memnun olduğunu söyledi.

Girdikleri pozisyonları değerlendirebilmeleri halinde galibiyet ya da beraberlik alabileceklerini dile getiren Kafkas, şunları kaydetti:

“İstediğimize yakın bir oyunu sahaya yansıttığımızı düşünüyorum. Geçen hafta Gaziantepspor maçının ilk devresinde çok iyi oynamıştık. Maalesef kötü bir döneme girdik. 4 maçlık periyot içerisinde istediğimiz puanları alamadık. Milli maç arasını iyi değerlendirip, deplasmanda oynayacağımız maçta galip gelmek istiyoruz. Oyuncular iyi çalışıyorlar, Karabükspor iyi yolda. Takımlar için hava her zaman güneşli olmuyor, maalesef biz de kötü döneme girdik. Bunu atlatabilecek güce sahibiz.”

Hakemin maç yönetimiyle ilgili soru üzerine Kafkas, “Benim kendisi hakkında çok net bir fikrim var. Söylediğiniz zaman suçlu duruma düşüyorsunuz. Bunu değerlendirecek olan basın mensupları, televizyoncular. Bir gün onu yüzüne mutlaka söyleyeceğim” ifadesini kullandı.

Kafkas, futbolun sonuç oyunu olduğunu belirterek, takımın iyi yolda gittiğini, bütün sorumluluğun kendisine ait bulunduğunu dile getirdi.

Oyunculardan Joseph Akpala da erken gelen sakatlık ve kırmızı kartın ardından yedikleri golün maçın kaderini belirlediğini , ikinci yarı iyi bir futbol ortaya koyduklarını belirtti.

Erkan Kaş da kırmızı karta kadar iyi performans sergilediklerini ifade etti.