SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayseri’de şok istifa!

Ligde üst üste kötü sonuçlar alan ve son olarak sahasında Gaziantepspor'a kaybeden Kayserispor'da başkan Recep Mamur ve yönetim kurulu istifa etti.

Güncellenme: 23:16, 05/10/2013
Kayseri’de şok istifa!

Gaziantepspor’a bugün sahasında 1-0 yenilen Kayserispor, karşılaşmanın sonrasında Karpuzatan Tesisleri’nde bir araya gelen yöneticiler durum değerlendirmesi yaptı. Daha sonra Başkan Recep Mamur ve yönetim kurulu üyeleri istifa kararı aldı.

HURMA DA İSTİFA EDİYOR

Kayserispor yönetiminin istifa kararı almasının ardından Lig TV’de yayınlanan Maraton programına katılan Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma da sarı-kırmızılı kulüpteki görevinden istifa ettiğini açıkladı.

İstifa kararını kulübün resmi internet sitesi aracılığı ile duyuran Recep Mamur’un konu ile ilgili yapmış olduğu açıklama şu şekilde;

Değerli Kayserisporlular;

05.10.2013 tarihi itibariyle olağanüstü Genel Kurul kararı alarak; onurla taşıdığım Kayserispor Başkanlığı görevini, üzülerek, bırakıyorum.

Sevgili Kayserisporlular;

Bilmenizi isterim ki; bu kararımın, takımın aldığı sonuçlarla ilgisi yok…

Sizin de bildiğiniz gibi; sahip olduğumuz takım kadrosu, bu lig standartlarının çok üzerindedir.

Ancak; en değerli 6 oyuncumuz sezon başından beri sakat…

Gayet tabii ki; oyuncularımız düzelip, sizleri mutlu edecek sonuçları alacaktır.

Değerli Kayserisporlular;

Kulübümüz tesisleri; idari ve mali yapısı, kadro kalitesiyle Anadolu'nun en prestijli takımı olmuştur.

Daha 2 ay önce, oyuncularımızın birkaçına gelen resmi teklif; 20.000.000-EURO'nun üzerindedir… Bu parayı, hiç düşünmeden; sizlere, iyi bir takım izletme adına reddettik.

Geçen sezon, ligi 5. bitirmiş kadromuz, 3 yıldır göğüs reklamı alamamıştır. Kombine kartı sayısı açıklanamayacak kadar az, localarımız şehrimiz tarafından keyfe keder kullanılma arzusundadır. İlk 500'de ve 2. 500'de onlarca firması bulunan Kayseri şehri; kendi adını taşıyan takıma reklam verme cömertliğinden kaçmanın yüz çeşit yolunu bulmuştur.

Kupa kazanmış, Avrupa Kupaları'na katılmış, tüm milli takımlara oyuncu vermiş Kayserispor'un; hiçbir hamlesine katkı sağlamayanların tavrı; tribünlerin de boşalmasına, ortaya çıkan hiçbir sonuçtan memnun olunmamasına neden olmuştur.

Ben ve yönetici arkadaşlarım; ülkemizde örnek gösterilen, UEFA ve FIFA yetkililerinin teşekkürler yağdırdığı Kayserispor'un; hiç kimseyi memnun edememesini, içimize sindiremedik.

Kayserispor'a hiçbir şey vermeden (sevgi dahil), çok şey istenmesini de anlayamamanın üzüntüsünü sizlerle paylaşmak istiyorum…

Değerli Kayserisporlular;

Ömrünün önemli bir kısmını Kayserispor'la geçirmiş birisi olarak; sizlere veda etmenin tarifsiz üzüntüsünü yaşamama rağmen; sizlere bıraktığımız olağanüstü Kayserispor mirası vardır…

Bu miras; yeni gelecek ve yalnızlaştırılmayacak yönetimlerle, sizlere şampiyonluklar yaşatacak kadar güçlüdür…

Hepinize hakkımı helal ediyor; sizlerden de haklarınızı helal etmenizi diliyorum…

Saygılarımla,

Recep MAMUR

BAŞKAN

Yayınlanma Tarihi:20:34,