SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hafta başında Florya'da işbaşı yapan teknik direktör Roberto Mancini, Salı günü takımla birlikte İtalya'ya gitti, Çarşamba da Juventus maçında kenardan takımını yönetti. Fatih Terim döneminde çift forvetten vazgeçmeyen Galatasaray, Mancini ile sistemini değiştirdi. İtalyan hoca, Torino'da sadece Drogba'yı ileride bıraktı ve sarı-kırmızılılar Juventus karşısında mükemmel savunma yaptı. 2-2'lik beraberlik, Şampiyonlar Ligi'nde grup ikinciliğinin yolunu Galatasaray'a açtı…

GÖNÜL ADAMI MANCINI…

İstanbul’a dönüşte moraller yerindeydi ve uçakta bir ayrıntı dikkatleri çekti. Mancini, kendisi için ‘business class'ta ayrılan yere geçmedi, futbolcularla yan yana oturmayı tercih etti. İtalyan hocanın bu tavrına uçaktakiler şaşırdı ama Roberto Mancini'yi yakından tanıyanlar hiç şaşırmadı. Çünkü Mancini saha dışındaki hayatında her zaman halktan biri gibi davranmaya çalıştı, mütevazı kimliğiyle ön plana çıktı.

Öyle ki Manchester City'de görev yaptığı dönemde şampiyonluk yolundaki rakiplerini izlemeye Londra'ya gitti. Ama bu yolculuk için kulübünden ne özel araba ne şoför istedi… Maç bittikten sonra da sıradan bir vatandaş gibi metroya bindi. Bir yandan Mancini ile aynı metroda yolculuk etmenin şaşkınlığını yaşayan İngiliz futbolseverler, diğer yandan İtalyan hocanın fotoğrafını çekmek için yarışa girdi.

BİSİKLET TUTKUNU İTALYAN

Dış görünüşüne ve giyimine önem veren Galatasaray'ın yeni teknik direktörü, ayrıca bisiklet tutkunu. Sık sık bisiklete binen Roberto Mancini, yoğun maç temposunun stresini sporla atıyor. Anlaşılan Mancini, Türkiye'de gündemden hiç düşmeyeceğe benziyor.

METROBÜSE BİNECEK Mİ?

Akıllara ister istemez 48 yaşındaki İtalyan çalıştırıcı ile ilgili şu soru geliyor: “Londra'da metro kulnanan Mancini, İstanbul trafiğinden bunalıp metrobüse biner mi?”

DROGBA'YI BİLE SOLLADI

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında Temmuz sonunda Napoli'yi özel maça giden Galatasaray Çizme'de büyük ilgiyle karşılaşmış, İtalyan futbolseverler Didier Drogba ve Wesley Sneijder'i görebilmek için sarı-kırmızılı takımın kaldığı otelin önünde adeta kamp kurmuştu.

Aradan İki ay geçti, Galatasaray bu kez Torino'ya gitti. Ama Drogba ve Sneijder gölgede kaldı çünkü tüm ilgi Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Roberto Mancini'ye yönelikti. İtalyan futbolseverler, vatandaşlarının fotoğrafını çekmek için kıyasıya yarış verdi. Hatta Juventus taraftarları bile 2-2 biten maçın ardından Mancini'den imza almaya çalıştı.

AKHİSAR ŞANSSIZ, İZMİRLİLER ÇOK ŞANSLI

Geçen sezon Didier Drogba sarı-kırmızılı formayla ilk maçını Akhisar'a karşı oynamıştı. Drogba'yı görmek isteyen Egeli futbolseverler, başta İzmir olmak üzere çevre illerden Manisa'ya akın etmişti. Yarın da Mancini, Galatasaray'ın başında Süper Lig'de ilk sınavını Akhisar'a karşı verecek. Yani İtalyan hoca sayesinde Manisa'daki maça ekstra ilgi olacak.

Egehan ŞENGÜL/AMK