SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fakat bir kesim var ki onlara iki mağlubiyet yetmiyor. Daha fazlası lazım! Açıklamalar şöyle; “Eskişehirspor maçında mağlubiyet olursa kulüp karışır…” El açıp dua edecek, mağubiyet için adak adayacaklar neredeyse. Sebep? Rant. Kulübün ekmeğini yiyeceksin, Beşiktaş'ın sırtından para kazanacaksın ve sonra takımın başarısızlığıyla yer kapmaya çalışacaksın!

Düşmanı dışarıda aramaya gerek yok. Yıllardır siyah-beyazlı camianın içerisinde bu insanlar. Ve şimdi dua ediyorlar takım başarısız olsun diye… Nasıl Beşiktaşlılık bu? Dertleri renk sevdası falan değil. Tek ana merkezleri para ve şöhret. Futbol oynadıkları dönem veya yazdıkları köşe yazılarının ardından yaptıkları işlerde hep hüsran yaşayan insanlar, yeni yapılanmaya hiçbir zaman açık değildirler. ‘Beşiktaş kötü gitsin, mevcut düzen değişir yerine bizim adamımız gelir ve biz de yer kaparız' gayreti içerisindeler. Bu sene neyse ki durum istedikleri gibi olmayacağa benziyor. Taraftar diğer yıllara nazaran daha temkinli. Teknik heyeti, idari ekibi ve yönetimi tamamen sahiplenmiş durumda gözüküyor. Uzun sürer mi? Sürmeli! Beşiktaş camiasında sabır en zor olaydır. Taraftarlar, “Bu sene o sene deyip” ya sahip çıkıp teknik heyetin arkasında durur ya da yıllardır söylenen “Arkası gelmez dertlerimin” şarkısını mırıldamaya devam eder.

Kaptan

Sezon başında takımda sürekli forma giyen bir isim olarak ilk 11'de düşünülmeyeceği ilk günlerde belli olan İbrahim Toraman'dan pazubantı alınmıştı. İkinci kampın başında gelişen bu olayların ardından tek bir olumsuz haber çıkmadı İbrahim ile ilgili. Kenarda oturmayı hiç dert etmedi. Görev verildiğinde çıktı oynadı. Profesyonellik böyle olmalı. Alınan kaptanlık çok şey. Ama onun için Beşiktaş önemli belli ki. Başkası olsa şu ana kadar ne haberler çıkarttırırdı!

Etrafında sürekli genç futbolcular ve onlara sık sık Beşiktaş'ı anlatıyor. Yakışanı yapıyor; helal olsun kaptan…