SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşılaşma Eskişehirspor’un vuruşu ile başladı.

2′ Sağ kanattan gelişen Eskişehirspor atağında Bienvenu, son çizgi yakınlarından Escude’den sıyrılmaya çalıştı ama başarılı olamadı.

3′ Eskişehirspor’un sol kanattan gelişen atağında Erkan’ın arka direğe ortası kimseye dokunmadan dışarıya çıktı.

5′ Gelişen Beşiktaş atağında Gökhan rakip yarı alana girip pasını Fernandes’e verdi ama Eskişehirsporlu oyuncular baskıyla topu kazandı.

7′ Orta alanda yaşanan hava topu mücadalesinde Aytaç Kara ile Necip Uysal topa birlikte yükseliyor. Bu sırada birbirlerini fark etmeyerek çarpışıyorlar. Ve daha sonrasında her ikiside kısa süreli bir sakatlık geçiriyor.

11′ Orta alanda topla buluşan Veli Kavlak, savunma arkasına koşu yapan arkadaşı Michael Eneramo’yu görüyor. Derinlemesine pasında savunmada Jerry Akaminko Michael Eneramo’dan daha hızlı davranarak topu tehlike bölgesinden uzaklaştırıyor.

13′ Olcay’ın yerde kalmasıyla Beşiktaş sol çaprazdan serbest vuruş kazandı. Fernandes’in duran toptan ortasına Eneramo kafayı vurdu. Top üstten auta çıktı.

14′ Çok hızlı gelişen Beşiktaş atağında sol kanatta topla buluşan Eneramo, çok seri bir şekilde ceza alanına girdi ve dar açıdan şutunda kaleci Boffin direk dibinde topu kurtardı.

15′ Beşiktaş’ın yine sol kanattan atağında savunma arkasına sarkan Eneramo’nun çaprazdan şutunu Boffin kurtardı.

18′ Veli zeminin azizliğine uğradı ve sol dizinden sakatlandı. Tedavi için kenara alındı.

20′ Gökhan Töre’nin pasında sağ çizgide topla buluşan Serdar Kurtuluş ceza sahası içi penaltı noktası hemen gerisinde bekleyen arkadaşı Veli Kavlak’a doğru ortasını yapıyor. Savunmayada çarpan top sonrasında Veli Kavlak topun hakimiyetini sağlayamıyor ve kaybediyor.

24′ Bienvenu topsuz alanda kayıp düştü ve yerden kalkamadı. Tedavisi yapılan oyuncu oyuna devam edebilecek.

26′ Sağ çaprazdan ceza sahasına giren Eneramo’nun dar açıdan yaptığı vuruşta savunmaya da temas eden top kornere çıktı.. Fernandes’in kullandığı kornerden sonuç çıkmadı..

29′ Eskişehirspor’da sakatlık geçiren Henri Bienvenu, oyuna devam edemiyor. Bienvenu’nun yerine Necati Ateş oyunda.

30′ Veli Kavlak’ın pasında sol tarafta topla buluşan Michael Eneramo, topla birlikte ters kanatta doğru hareketleniyor. Kaleye uzak bir mesafe olmasına rağmen kaleyi düşünüyor. Sağ ayağıyla yakın direğe doğru vuruşunda top az bir farkla auta çıkıyor.

32′ Diego, sol çaprazdan ceza sahasına sokulan Necip’e yaptığı faul sonrası sarı kart gördü.

35′ Eskişehirsporlu oyuncular rakip yarı alanda topu kazanınca ani bir atağa çıktı ama Necati’nin pasında Erman, Necip’e sert bir müdahalede bulundu ve Erman Kılıç sarı kart gördü.

38′ Erman’ınn ceza yayı sağ yan tarafından yaptığı vuruşta Escude’nin ayağından seken top az farkla kornere çıktı.

40′ Sol kanattan gelişen Beşiktaş atağında son çizgi yakınlarına açılan topa yetişmeye çalışan Olcay, Veysel’in kontrolündeki topu kazanamadı.

42′ Paslaşılarak kullanılan serbest vuruşun ardından Erkan’ın ceza alanına ortasında kale sahası içinde seken topu çizgi üstünde Tolga kontrol etti.

45′ İlk yarının sonuna 3 dakika uzatma gösterildi

İlk yarı 0-0 sona erdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısı Beşiktaş’ın vuruşu ile başladı.

48′ Sol kanattan gelişen Beşiktaş atağında Hutchinson, rakibinden sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

50′ Eskişehirspor yarı alanında gerçekleşen ikili mücadelede Erman, Necip’e faul yaptı ve karar serbest vuruş.

51′ Kullanılan serbest vuruşta Manuel Fernandes, ceza alanına ortasını yaptı ama yardımcı hakem pozisyon için ofsayt bayrağını kaldırdı.

54′ Erman’ın yerde kalmasıyla kazanılan serbest vuruşta topa Erman dokundu ve Diego çok sert vurdu. Top üstten auta çıktı.

58′ Beşiktaş atağında Gökhan Töre’nin sol çaprazdan sert şutunu kaleci Boffin çift yumrukla uzaklaştırdı.

62′ Gökhan Töre’nin pasında topla buluşan Michael Eneramo önündeki boş alanı topla birlikte hızla geçiyor. Ceza sahası içerisine kadar giren Michael Eneramo dar açıya rağmen yakın direğe doğru vuruşunu yapıyor. Kaleci Boffin topu ayakları ile kornere atıyor.

63′ Beşiktaş ilk oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. Oyuna Ömer Şişmanoğlu girerken oyundan alınan isim Michael Eneramo oluyor.

67′ Savunmanın uzun pasında topla buluşan Necati Ateş ofsayt pozisyonunda kalıyor.

70′ Ömer Şişmanoğlu Beşiktaş’ı 1-0 öne geçiren golü attı.

71′ Eskişehirspor’da oyuncu değişikliği. Erkan Zengin oyundan çıkarken Özgür Çek oyuna girdi.

72′ Bu arada Eskişehirspor serbest vuruş kullanacakken Necip engel oldu ve sarı kart gördü.

75′ Sol kanattan Erman’ın ceza sahasına ortaladığı serbest vuruşta diğer kanada açılan top bir kez daha içeri çevrildi, Necip topu kornere gönderdi.

76′ Sol çaprazda topla buluşan Olcay Şahan savunma arkasına koşu yapan Gökhan Töre’yi görüyor. Ancak Olcay Şahan pasını aktarmakta geç kalınca Gökhan Töre ofsayt pozisyonunda kalıyor.

78′ Bu arada Eskişehirspor yarı alanında gerçekleşen kafa topu mücadelesinde Necip ve Veysel çarpıştı ve oyun şu an için durdu.

79′ Yine Fernandes sol kanattan ortaladı. Ömer istediği kafa vuruşunu bu sefer yapamadı. Ömer’in hareketi için hakem faul kararı verdi.

82′ Tarık’ın soldan ortasında topla buluşan Kamara’nın volesi farklı şekilde auta çıktı.

83′ Olcay Şahan Eskişehirspor’un kazandığı serbest vuruşun kullanılmasını engelleyince hakem Tolga Özkalfa tarafından sarı kart ile uyarılıyor.

85′ Beşiktaş’da oyuncu değişikliği; Muhammed Demirci oyuna girerken Gökhan Töre oyundan çıkan isim oluyor.

86′ Kaleciyle karşı karşıya şutunu çekmek üzere olan Necati’yi son anda Sivok engelledi.

89′ Eskişehirspor’da oyuncu değişikliği Erman Kılıç yerini Servet Çetin’e bıraktı.

90′ Tolga Özkalfa karşılaşmanın sonunda 3 dakika ilave etti.

90+1′ Beşiktaş’ta oyuncu değişikliği Fernandes yerini Ersan Gülüm’e bıraktı.

Karşılaşma 1-0 Beşiktaş’ın üstünlüğü ile sona erdi.

ESKİŞEHİRSPOR – BEŞİKTAŞ

STAT: Eskişehir Atatürk SAAT: 19.00 HAKEM: Tolga Özkalfa YAYIN: Lig TV

ESKİŞEHİRSPOR: Boffin, Veysel, Akaminko, Diego, Tarık, N’Diaye, Aytaç, Kamara, Erman, Erkan, Bienvenu TEKNİK DİREKTÖR: Ertuğrul Sağlam

BEŞİKTAŞ: Tolga, Serdar, Sivok, Escude, Hutchinson, Necip, Veli, Gökhan Töre, Fernandes, Olcay, Eneramo TEKNİK DİREKTÖR: Slaven Bilic

Yayınlanma Tarihi:18:24,