SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sonu benzemesin!

Hırvat teknik adam Rusya'da da iyi başlamış, ancak Ekim ayında sert bir düşüş yaşamıştı. Kara Kartallar’ın tek isteği, aynı tablonun tekrarlan-maması.

Güncellenme: 08:32, 04/10/2013
Sonu benzemesin!

Sezona üst üste galibiyetlerle başlayan Beşiktaş, puan cetvelinin ilk sırasına yerleşmişti. Galatasaray ile Antalyaspor yenilgileriyle sarsılan Kara Kartallar’da eleştiri okları da Slaven Bilic üzerine yoğunlaşmaya başlamıştı. Hırvatistan Milli Takımı’yla önemli başarılar yaşayan, ancak kötü bir Lokomotiv Moskova tecrübesini geride bırakan Slaven Bilic’in Rusya günleri de Beşiktaş istatistiğini anımsatıyor.

HİKAYE KÖTÜ BİTMİŞTİ

Bilic, Lokomotiv’de lige benzer bir başlangıç yapmıştı. İlk 5 maçta 10 puan toplayan Bilic’in Lokomotiv Moskova’sı, ekim ayında tam anlamıyla dibe vurmuştu. Ekim ayı süresince üst üste yenilgiler alan Lokomotiv Moskova’da Bilic’in koltuğu sallanmaya başlamıştı. Nitekim sezon sonunda da Hırvat hoca, Moskova ekibinden gönderilmişti.

ÖZEN YARDIMCI OLUYOR

Ancak Türkiye’de teknik direktör Slaven Bilic’in en önemli avantajı olarak Önder Özen ön plana çıkıyor. Takımın yaşadığı performans düşüklüğünde taşın altına elini koyan futbol direktörü Önder Özen, Hırvat hoca ile oyunculara büyük destek oluyor.

Alican ESENCİ / AMK