SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Büyük futbolcular büyük maçlarda ortaya çıkar… Süper Kupa'da Fenerbahçe'ye, ligde Beşiktaş'a golünü atan Didier Drogba, Şampiyonlar Ligi'nde de Juventus'u boş geçmedi. Sarı-kırmızılı takımın her şeyi olan Drogba, Torino'dan İstanbul'a dönüşte AMK'ya konuştu, birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.

İşte noktasına virgülüne dokunmadan soru-cevap şeklindeki Drogba röportajı:

41. golünü attın Şampiyonlar Ligi'nde. Mutlu musun?

GOL galibiyet getirdiğinde güzeldir. Yoksa tek başına bir golün ya da 41 golün anlamı yoktur.

JUVENTUS maçındaki futbolu nasıl değerlendiriyorsun?

KARAKTER gösterdik. Oyundan ve skordan memnunum. Takım geçtiğimiz günlerde yaşanan ve hepimizi etkileyen olayların soğukluğundan kurtulmuştu. Profesyonel olduğumuzu sahada kanıtladık. Taktik olarak iyiydik. Cesaret gösterdik. Artık Juventus maçını referans olarak almalıyız. Gelişme göstermeliyiz.

İKİNCİ yarıda oyundan düştünüz sanki… Yorumun?

NORMAL. Çünkü bütün maç çok iyi savunma yaptık. Juventus, herhangi bir takım değil. Onlara karşı öyle elinizi kolunuzu sallayamazsınız. İki pozisyona girdik. Hatta yarım da denebilir ve iki gol attık. Rize maçında 9 pozisyona girdik de ne oldu? Futbol böyle…

GRUPTAKİ üst tur şansınızı nasıl görüyorsun?

BUNUN için konuşmak erken. Kopenhag maçlarını kazansak bile yine Real Madrid-Juventus serisiyle bitireceğiz grubu. Kimsenin avantajı olduğunu düşünmüyorum. Önce bu iki maç, sonra iki maç daha… Çünkü burası Şampiyonlar Ligi!

Yasin YILDIRIM/AMKSPOR

Yayınlanma Tarihi:08:38,