SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşılaşma, Aykon TED Ankara Kolejliler’den Muhammed Mustafa ile Anadolu Efes’ten Savanovic’in karşılıklı sayılarıyla başladı. İlerleyen dakikalarda Lucas ve Birkan’ın sayılarıyla öne geçen Anadolu Efes, ilk periyodu 24-17 önde kapattı.

İkinci periyotta da rakibi üzerinde baskısını sürdüren Anadolu Efes, Hapson’un üst üste attığı sayılarla farkı 9’a çıkardı. Periyodun son 5 dakikasında skoru 31-24’e getiren Aykon TED Ankara Kolejliler, baskılı oyununa rağmen üstünlüğü yakalayamadı. Planinic’in ürettiği sayılarla Anadolu Efes soyunma odasına 36-32 önde gitti.

Üçüncü periyot, Anadolu Efes’ten Semih Erden’in sayısıyla başladı. Oyunda hakimiyet kurmaya çalışan Aykon TED Ankara Kolejliler, Berkay ve Golubovic ile bulduğu sayılarla farkı 1’e (44-45) indirdi. Rakibi üzerindeki baskısını artıran Aykon TED Ankara Kolejliler, Tucker ve Kerem’in isabetli atışlarıyla 47-45 öne geçti. Anadolu Efes, rakibin baskısını Hopson ve Planinic ile sayı bularak azaltmaya çalıştı. İstanbul ekibi son periyoda 52-47 önde girdi.

Son periyotta farkı kapatmaya çalışan Aykon TED Ankara Kolejliler’in savunmada yaptığı hataları iyi değerlendiren Anadolu Efes, karşılaşmayı 76-60 kazandı.

Basketbolda, Uşak’ta oynanan Spor Toto Erkekler Türkiye Kupası’nın bir diğer mücadelesinde Uşak Sportif, Aliağa Petkim’i 64-54 mağlup etti.

Yayınlanma Tarihi:22:11,