SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mancini’nin tarzı farklı

Aslan yeni hocasıyla ilk kez sahne aldı. Mancini’li Cimbom şans tanımayanlara inat Avrupa’da ilk puanını aldı, Türkiye’ye başı dik döndü

Güncellenme: 13:14, 03/10/2013
Mancini’nin tarzı farklı

Herkesin merakıydı Galatasaray'ın İtalya'da ne yapacağı… İmparator Terim görevinden ayrılmış, teknik adam koltuğuna İtalyanların futbol efsanesi Roberto Mancini oturtulmuştu. Nasıl bir 11 sahaya sürecekti, Galatasaray Juventus karşısında ne yapacaktı. 48 yaşındaki İtalyan çalıştırıcı, ilk maçına kendi vatanında çıktı, Cassai'nin düdüğüyle hem Türkiye hem de Avrupa yeni Galatasaray'ı izlemeye koyuldu.

Mancini farklı bir kadroyla çıktı Juve'nin karşısına… Burak, Dany, Sabri, Engin yoktu… Chedjou, Eboue ve Riera'yı Torino'da sahaya sürdü. Basın toplantısında “Terim'in izindeyim” dedi, o izi takip etti. Real Madrid'den 6 yiyen takımı İtalya'da ezdirmedi. Geçmişte Lazio, Manchester City ve Inter'i çalıştırırken aldığı 7 galibiyete 1 yenisini eklemekten son anda döndü.

GECE GÜNDÜZ İDMAN!

İtalyan hocanın farklı bir tarzı dün dikkat çekti. Maçtan bir gün önce son çalışmasını yaptırmasına rağmen, karşılaşma sabahı sarı-kırmızılı oyunculara bir antrenman daha yaptırdı. İtalyan medyasının ilgi odağı olan Mancini, “En önemli avantajım Juventus'u tanımak. Kazanmak için sahaya çıkacağız” dedi ancak 90 dakika sonunda aldığı 1 puanla camiaya umut verdi.

 

Yayınlanma Tarihi:08:42,