SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mancini, Juventus deplasmanında Terim'den farklı olarak takımı sahaya tek forvetle sürdü. Terim'in Galatasaray'ı Real Madrid deplasmanında bile sahaya çift forvetle çıkmıştı. Galatasaray'daki ‘mantelite' değişimi Mancini'nin sahaya çıkardığı takımla belli oldu. Terim'in ‘en iyi savunma hücumdur'undan, ‘öncelik savunma'dır diyen Mancini'ye geçiş yaptı sarı-kırmızılılar. Terim'in sol beki Riera, Mancini'nin sağ ön oyuncusu oldu. Sezonun şanssız oyuncusu Burak yedekti. İtalyan teknik adam da Terim gibi Sneijder'den vazgeçmedi. 15. dakikada Riera sola, Bruma sağa geçti. 34'te Bruma ve Riera yine yer değiştirdi. İlk 45 dakikanın en etkisiz oyuncuları Sneijder ve Riera'ydı! Sahanın en iyisi ise 90 dakika boyunca Chedjou’ydu.

41 kere maşallah

Sahanın lideri yine Drogba'ydı. Pozisyon şansıyla önünde bulduğu topu şahane aldı ve attığı golle Galatasaray taraftarının umudu olduğunu bir kez daha gösterdi. Şampiyonlar Ligi'nde daha önce 40 gol atan Drogba, Juventus karşısında 41. golüne imza attı.

Ucuz penaltı!

İkinci 45 dakikada Galatasaray çok baskı yedi. Pas yapmasını, top tutmasını beklediğimiz Sneijder her zamanki gibi beklentiyi karşılayamadı. Maç neredeyse tek kaleye döndü. Galatasaray baskıyı yediği dakikalarda Juventus, Macar hakemin kıyağından yalan bir penaltı ile beraberliği yakaladı! Golden sonra geriye daha çok yaslanan temsilcimize faturayı Quagliarella kesti. Golden sonra Umut sahne aldı ve gruptan çıkmak için taraftarın umudu oldu. Umut'un golünde asisti yapan Drogba sahaya bir kez daha yüreğini koyduğunu gösterdi.

Galatasaray'ın başında ilk kez sahaya çıkan Mancini, Juventus'tan aldığı 1 puan ile takdiri haketti. Terim'in ayrılmasıyla ‘travma' yaşayan Galatasaray taraftarı, Torino dönüşü biraz olsun eski havasına kavuşacaktır. Avrupa'nın en zorlu deplasmanlarından birinden 3 puanı hakem kararıyla kaçıran sarı-kırmızılılar için bu maç milat olacak gibi gözüküyor.