SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ibra’nın başı büyük dertte!

Rummenigge, teknik direktörleri Pep Guardiola'ya hakaret ettiği gerekçesiyle Paris Saint Germain'in (PSG) santraforu Zlatan Ibrahimovic'in cezalandırılması için UEFA'ya başvurdu.

Güncellenme: 15:41, 03/10/2013
Ibra’nın başı büyük dertte!

Alman basınında yer alan haberlerde, Karl-Heinz Rummenigge’nin İsveçli futbolcunun cezalandırılması için UEFA’ya başvurduğu belirtildi.

Ibrahımovic’in Pep Guardiola’ya hakaret ettiği gerekçesiyle başvuruda bulunduğunu anlatan Rummenigge, “Aptallık, her insanın kişisel gelişiminde yaşadığı bir durumdur. Ibrahimovic’in durumunu da bu kapsamda ele alabiliriz” şeklinde konuştu.

Yaşanan olayların “sportmenlik dışı ve çok kaba” olarak niteleyen Rummenige, UEFA’nın gereken cezayı vereceğine inandığını söyledi.

İspanyol Teknik Direktör Pep Guardiola ise bu konuda şimdilik konuşmak istemediğini, ileriki dönemlerde açıklama yapabileceğini ifade etti.

İbrahimovic, 2010’da Barcelona’da çalıştığı Pep Guardiola hakkında, birkaç gün önce Alman basınından “Spiegel”e verdiği röportajda çeşitli ithamlarda bulunmuştu. İspanyol teknik adamı korkaklıkla suçlayan İsveçli futbolcu, röportajında Barcelona’dan ayrılma nedeni olarak Guardiola’yı göstermişti.

Milli oyuncu, ”Ben Zlatan” adlı otobiyografisinde de Guardiola’ya çeşitli suçlamalarde bulunmuştu.