SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Ben zaten F.Bahçeliyim’

Yanal: “1 gün bile F.Bahçe’de teknik direktörlük yapmak benim için büyük onur. Burada başarılı olursam, yönetim de isterse sözleşme yenilenir. Benim taraftarı olduğum takımla, şu an tek düşüncem şampiyonluk!”

Güncellenme: 08:46, 03/10/2013
‘Ben zaten F.Bahçeliyim’

Sezon başında Aykut Kocaman'ın gönderilmesinin ardından başkan Aziz Yıldırım'ın isteğiyle F.Bahçe'nin teknik direktörlüğüne getirilen Ersun Yanal, kendisine yapılan sözleşmenin 1 yıl olmasını umursamıyor. Şu an sadece şampiyonluğa konsantre olan tecrübeli hoca, dost sohbetlerinde kurduğu cümlelerle ‘sıkı bir' F.Bahçeli olduğunu gösteriyor.

SÖZLEŞME UZATILACAK MI?

Bunu cümlede bile kullandığı oluyor Yanal'ın. Spor Toto Süper Lig'de alınan 5 maçlık galibiyet serisi ve bunun ardından gelen liderlik sonrası, başarılı olduğu yönünde kendisine yapılan yorumlara teşekkür eden Ersun Hoca, “Sözleşmen uzatılacak mı?” sorusuna ise çok ‘coll' bir cevap veriyor.

‘ÖNCE ŞAMPİYONLUK’

Bir kere Yanal inanılmaz bir özgüvene sahip… 4. yıldız konusunda kimseye şans vermeyeceğini düşünen Yanal, sözleşme sorusuna ise şu yanıtı veriyor: “Önce şampiyon olalım, imza sonrasında gelir. Sözleşmenin 1 yıllık olması önemli değil. 1 gün bile F.Bahçe'de teknik direktörlük yapmak benim için büyük bir onur. Burada başarılı olursam, yönetim de benimle çalışmak isterse sözleşme yenilenir. Taraftarı olduğum takımla tek düşüncem şampiyonluk!”

YERLİLER YANAL’LA UÇUŞA GEÇTİ

Sarı-lacivertli takımda kadronun iskeletini oluşturan yerli oyuncuların performans artışı dikkat çekiyor. Bunun altında teknik direktör Ersun Yanal'ın yarattığı rekabet ortamı ve antrenmanlarda çalışanın forma giydiği adaletli sistem yatıyor.

Başta Caner Erkin, Gökhan Gönül, Egemen, Mehmet Topal, Alper Potuk ve Selçuk Şahin olmak üzere yerli oyuncuların performansı Yanal'la birlikte zirve yapmış durumda.

HERKESE ŞANS VERDİ

Uzun süre forma bekleyen Caner'den değişilmez bir sol bek yaratan Yanal, orta sahada ise Salih, Topal, Alper ve Selçuk'a forma vererek kalabalık orta saha kurgusunda tüm oyuncularını dinamik tutuyor.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK