SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dün oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu ikinci maçında Galatasaray, deplasmanda Juventus ile 2-2 berabere kalarak, bu yılın ikinci maçında hem bir puan almış hem de bir üst tura çıkmak için yarışacağı en önemli rakiplerinden Juventus’un 3 puan almasını engellemiş oldu.

Alınan 1 puanın ardından Borsa İstanbul’da güne alıcılı başlayan Galatasaray hisseleri yüzde 5’in üzerinde değer kazanarak 31,30 lirayı gördükten sonra 30,50 – 30,70 fiyat aralığında dengelendi. Önceki kapanışa göre yüzde 3,36 oranında yükseliş kaydeden Galatasaray Sportif AŞ’nin piyasa değeri ise 428 milyon liraya yükseldi.

Dünkü kapanış fiyatına göre 414 milyon lira olan Galatasaray Sportif AŞ’nin piyasa değeri, dünkü kapanışa göre 14 milyon lira artarak yatırımcısının da yüzünü güldürdü.

Geçtiğimiz günlerde Borsa İstanbul Yönetim Kurulu tarafından net işletme sermayesinin ekside olması nedeniyle uyarılan Galatasaray Sportif AŞ, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) yaptığı yüzde 300 bedelli sermaye artırımı başvurusu için cevap bekliyor.