SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Gaziosmanpaşaspor’da teknik direktör Taşkın Güngör, görevinden istifa etti.

Kulüpten yapılan açıklamada, Taşkın Güngör’ün istifasını yönetim kuruluna bildirdiği belirtilerek, “Kendisine ve ekibine takımımız için göstermiş oldukları emeklerden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki teknik direktörlük kariyerlerinde başarılar dileriz. Futbol şubemiz ve transfer komitemiz, yeni teknik direktör arayışlarına başlamış olup en kısa sürede sonuçlandırmayı amaçlamaktadır” denildi.

Taşkın Güngör ise yaptığı açıklamada, ligde geçen hafta Tarsus İdmanyurdu ile oynadıkları maçta bir grup taraftarın kendisine ve futbolculara yönelik alehte tezahürat yaptıklarını hatırlatarak, ”Bana göre, Gaziosmanpaşaspor takımı bir yerlere gelmek istiyorsa önce içindeki Gaziosmanpaşasporlu olmayan kişileri temizlemesi gerekiyor. Bunlar takımın düşmesini mi yoksa çıkmasını mı istiyorlar?” diye konuştu.

Yeşil-kırmızılı ekibin basın sözcüsü Sami Mendi de Güngör’ün istifa kararını yönetim olarak saygı ile karşıladıklarını ifade ederek, “Göstermiş olduğu hizmetlerden dolayı kendisine teşekkürlerimizi ilettik. Taşkın hocaya saygı duymaktan başka yapacak bir şey kalmadı. Yaşamında kendisine başarılar diliyorum” dedi.