SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dirk Kuyt gelmeden de namı zaten ülkemizde fazlasıyla duyulmuştu. Hatta onun nasıl enerjik bir insan olduğunu, Liverpool'dan eski hocası Rafael Benitez'in şu cümleleri çok iyi anlatıyordu: “Elimdeki kadroyla 2 maç üst üste yapmak zorunda olsam, her ikisinde de oynatacağım tek isim Kuyt olur.”

Evet Hollandalı yıldız 33 yaşına geldi ama huylu huyundan hiç vazgeçmedi. Hala sahaya çıktığında inanılmaz bir mücadele sergiliyor ve her pozisyonda adeta bek gibi savunma yapıyor. Yıllardır oyun kalitesinden ödün vermeyen Kuyt'ın şu an bir sıkıntısı var, o da hafta içi maç yapmamak.

Feyenoord günlerinden bu yana her sene Avrupa kupası maçı oynayan Kuyt, kariyerinin son 10 yılını baz alınca ilk kez bu kulvardan uzak kalıyor. Ve bu onda değişik bir etki yapmış durumda.

Şöyle diyelim. Önceki gün yapılan idman bitti, herkes içeri girdi. Fakat gözümüze takılan Kuyt'ın içeri girmeyip, garip hareketler yapmasıydı. Hızlı deparlar, sağa sola ani dönmeler, taklalar ve ilginç hareketler yapan Kuyt'ı görünce, ismi bizde saklı bir F.Bahçeli yetkiliye ‘Ne iş?' diye sorduk ve aldığımız yanıt her şeyin özetiydi aslında: “Kuyt hafta içi maç yapmaya alışkın. Şu an böyle bir turnuva olmadığı için kendisini boşluğa düşmüş olarak hissediyor ve enerjisini atıyor.”

Eser ERENLER / AMK