SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bonservislerine 9 milyon euro harcanan Sezer Öztürk, Pedro Franco, Kerim Frei ve Ömer Şişmanoğlu ile Eneramo'nun oynadığı süre toplam 45 dakikayı bile zar zor geçti.

Yeni yabancı sistemine en uygun kadroyu oluşturduklarını söyleyen Beşiktaş profesyonellerinin övündüğü diğer bir nokta ise transferlerin kaliteli, kulübenin zengin olmasıydı. Lige 4 galibiyetle yapılan başlangıç da bu ifadeleri doğrular nitelikteydi. Ancak işlerin terse dönmesi uzun sürmedi.

Yarım kalan Galatasaray maçı ve ardından Antalyaspor yenilgisi, siyah-beyazlı takımın geçtiğimiz sezondan kalan bir hastalığının devam ettiğini gösterdi: Kulübeden gelecek yıldız eksikliği…

 ESKİ TAS ESKİ HAMAM

Oğuzhan’ın sakatlığının takımı kötü etkilediği bir gerçek. Fakat harcanan 14 milyon euroya rağmen Beşiktaş'ın hâlâ bir yedek gücünden bahsetmek mümkün değil. Antalya deplasmanında oyuna sonradan giren üç oyuncu, Muhammed, Mustafa Pektemek ve Necip Uysal siyah-beyazlıların geçen sene de kadrosunda bulundurduğu isimler. Böyle olunca da akıllara yeni transferlerin durumu geliyor. Taraftar soruyor, “Neredesiniz beyler…”

HAZIRSAN, OYNARSIN!

Beşiktaş’ın bu sezon oynadığı 8 resmi maçta yenilerden Tolga, Serdar, Gökhan, Atiba düzenli şans bulan isimler. Gelir gelmez oynayan Ramon Motta da Slaven Bilic'in hazır olana forma verdiğinin, isim takıntısı taşımadığının en büyük göstergesi.

Peki ya diğerleri? Pedro Franco, Ömer ve Sezer Öztürk bir kez bile topa dokunamadı. Eneramo ve Kerim Frei'in oynadığı sürenin toplamı 45 dakikayı bile zar zor geçiyor. Üstelik oynayamayan oyuncuların bonservisleri için harcanan para da akılları kurcalayan cinsten; tam 9 milyon euro. Takımın önümüzdeki seneler için dizayn edildiği ortada… Peki o zaman başkan Fikret Orman'ı neden “Bu sene şampiyon olacağız” diyor?

Utkan AYDIN/AMK