SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mesut için ilginç yorum: Kraliyet…

Norveç basını, yeni kulübü Arsenal'de daha ilk iki maçında gösterdiği performansla büyük beğeni toplayan Mesut Özil'e övgüler yağdırdı.

Güncellenme: 13:56, 02/10/2013
Mesut için ilginç yorum: Kraliyet…

Arsenal-Napoli maçını naklen yayınlayan Viasat kanalı ile yüksek tirajlı Dagbladet Gazetesi, Şampiyonlar Ligi maçında Napoli’ye karşı 7’nci dakikada gol atan ve 15’inci dakikada Oliver Groud’un attığı golün pasını veren Mesut Özil için, “Özil Norveçli olsaydı, ona Kraliyet unvanı verirdik” cümlelerini kullandı.

Özil’in Arsenal’de fırtına gibi başladığına dikkat çeken gazete, Arsenal kulübünün söküldüğü paraların karşılığını çok erken almaya başladığını ifade etti. Gazete, “Sunderland karşısında yeteneğini gösteren Özil, hiç arkasına bakmadan (hakkındaki dedikodulara aldırmadan) Napoli karşısında da kendini gösterdi. O yine en iyisiydi. Özil çok zarif biçimde topu ağlara göndererek, takımının daha ilk dakikalarda kontrolü ele almasını sağladı. Napoli’nin İspanyol hocası Rafael Benitez normalde maç sihirbazı olarak tanınır, ama müdafaanın nasıl yapılmaması gerektiği konusunda Mesut Özil’den ders aldı. Maçı naklen yayınlayan Viasat kanalı spikeri ‘Mesut Özil Norveçli olsaydı kraliyet unvanı alırdı’ dedi, doğru söyledi. Özil Norveçli olsaydı ona kraliyet unvanı verirdik. Gece Arsenal’in gecesiydi, ama herkesten önce Mesut Özil’in gecesiydi” cümlelerini kullandı.

Ünsal TURAN/OSLO, (DHA)